30.08.2020 19:00 CET
0 : 0
(0:0)

Liptáci sú remízovým kráľom, s Pohroním hrali bez gólov

MFK Ružomberok hľadá strelca. "Ruža" veľa gólov nedostáva, ale potrebovala by nejaké aj dávať. S Pohroním sa rozišla ďalšou remízou, tentoraz 0:0.

Hostia boli v úvode ofenzívnejší. Lepšie kombinovali a tlačili sa na polovicu domácich. Strelami to skúšali Fabera a Weir, ale Macík priestor troch žrdí ustrážil. Pohronie zároveň dobre napádalo, a tak Liptáci veľmi tvoriť nemohli. Hra sa však postupne vyrovnala. Akurát chýbal vzruch pred bránami. A to až do 42. minúty, keď si na vysokú loptu vyskočil J. Maslo a v sľubnej pozícii minul bránu. V nadstavenom čase úvodného dejstva sa do šance dostával Blahút, ale eliminovala ho domáca obrana. O chvíľu nato rýchly a nebezpečný brejk Žiaranov skončil veľmi nepresnou strelou Bimenyimana.

Na začiatku druhého polčasu napriahol Takáč, ale aj jemu chýbala presnosť. Zverenci trénera Haspru si na nejaký čas vynútili prevahu, potom sa hra opäť prelievala z jednej strany na druhú. V 56. minúte sa do veľkej šance dostal Weir. Skóre sa nemenilo ani tentoraz. V 70. minúte prvý a veľmi dobrý zákrok musel predviesť gólman Pohronia Jenčo, keď kryl štipľavú strelu Kmeťa zvnútra šestnástky. V 80. minúte Bimenyimana zasiahol spojnicu brány. Vzápätí brankár MFK vychytal v stopercentne pozícii Blahúta. Záver zápasu poznačil lejak a silný vietor. MFK Ružomberok remizoval s FK Pohronie bez gólov 0:0 a z piatich zápasov si so súperom body podelil v neuveriteľných štyroch prípadoch.

Autor: Dušan Guman / sport.sk