27.02.2021 14:00 CET
2 : 3
(1:2)

Senica zaskočila "Ružu" a Liptáci sú von z prvej šestky

FK Senica potešil svojich priaznivcov, keď zlomil papierové prognózy a v 21. kole Fortunaligy vyhral na Liptove nad domácim MFK Ružomberok 3:2 (2:1). Touto prehrou prišli Liptáci o prvú šestku.

V šiestej minúte vystrelil z diaľky Addo, no jeho strela ružomberskú bránu minula. V desiatej minúte z priameho kopu poslal na senickú bránu štipľavú strelu J. Maslo. Fryšták loptu vyrazil pred seba, ale domáci sa k dorážke nedostali. V dvanástej minúte po peknej ružomberskej spolupráci na pravej strane, keď akciu potiahol Ďungel, minul spoza šestnástky Múdry. Vzápätí Ďungel centroval na Madleňáka, tomu však v dobrej príležitosti vôbec nevyšla koncovka. Liptáci od začiatku tlačili, no v 20. minúte prišla rýchla kontra hostí a Košťál po ideálnej prihrávke Gamboša rozvlnil sieť - 0:1. V 29. minúte Malecovi, ktorý stál zoči-voči Krajčírikovi, v poslednom okamihu odkopol loptu Mojžiš. V 40. minúte Senica opäť po brejku udrela druhýkrát. Akciu po ľavom kraji potiahol Košťál a Turčák zblízka zvýšil na 2:0. V závere polčasu vsietili domáci kontaktný gól: Kostadinov vo vzduchu vypichol loptu Carillovi a rutinérsky premenil - 1:2.

Do druhého polčasu Liptáci dvakrát striedali. Senica vymenila jedného hráča. Snaha "Ruže" bola očividná, ale hostia ju do ničoho nepúšťali. Za zmienku stojí Brenkusov pokus z diaľky, ktorému chýbalo pár centimetrov. V 69. minúte Senica odskočila na 3:1, keď po prihrávke Šimčáka presne trafil Piroska. O štyri minúty nato domácu nádej povzbudil krížnou strelou Regáli - 2:3. Vzápätí na druhej strane Krajčírik vychytal Majdana. Od 76. minúty, keď Regáli za filmovanie v senickej šestnástke videl druhú žltú, a teda aj červenú kartu, Ružomberčania dohrávali desiati. A to bol vážny problém, pretože skóre sa už viackrát nemenilo. Ružomberok podľahol Senici na domácej tráve 2:3 a vo veľmi nevhodnej chvíli vypadol z prvej šestky.

Autor: Dušan Guman / sport.sk