08.05.2021 17:00 CET
1 : 1
(1:1)

Liptáci po bode so Senicou blizučko k záchrane

V nadstavbovej skupine Fortunaligy o udržanie sa v najvyššej súťaži remizoval domáci MFK Ružomberok s hosťami zo Senice 1:1 (1:1).

Na Liptove sa hral rušný a zaujímavý futbal. Hneď v úvode po kikse obrancu Čurmu sa v dobrej pozícii ocitol Košťál, ale zbrklo vystrelil nad. Vo štvrtej minúte Brenkus z vonkajšej strany opečiatkoval žrď. O štyri minúty neskôr Krajčírik pri bližšej žrdi vyškriabal loptu po priamom kope mimo brány. V 17. minúte Kostadinov rohovým kop z pravej strany našiel J. Masla a kapitán "Ruže" otvoril skóre - 1:0.

V 26. minúte Kostadinov pri ružomberskom brejku obišiel gólmana Vliegena, ktorý vybehol pred šestnástku, no hostí zachránil Totka. Vzápätí na druhej strane Addo napálil do žrde. V 36. minúte Addo našiel úplne voľného Košťála a Krajčírik nemal žiadnu šancu - 1:1. V 53. minúte sa zoči-voči Krajčírikovi ocitol Košťál. Gólman predviedol reflexívny zákrok. V 64. minúte po Kostadinovom rohovom kope Vliegen zo šibenice vytesnil hlavičku J. Masla. Liptáci remizovali so Záhorákmi 1:1.

"Ďalší z náročných zápasov, v ktorom nerozhodovala futbalovosť, či krása, ale u obidvoch mužstiev sme skôr videli bojovnosť a srdce. Ani jeden, ani druhý tím nie je tak vyspelý, aby v takomto stave ponúkol futbalovú krásu. Úvod bol z našej strany rozpačitý. Potom prišla taká stredná pasáž, keď sme boli lepší, ako súper. Dali sme aj gól. V závere polčasu mala pekné momenty Senica. V druhej polovici to bol taký medzišestnástkový futbal. Nie pekný pre diváka. Sem - tam bol vzruch na našej strane, potom zase na súperovej. Napokon to skončilo remízou, ktorá je v mojich očiach asi spravodlivá," skonštatoval po zápase tréner Ružomberka Ján Haspra.

"Odohrali sme dobrý zápas. Určite lepší, ako naposledy s Ružomberkom doma, keď sme prehrali. Chlapci k stretnutiu pristúpili dobre. Škoda len, že sme dostali prvý gól, inak by sa nám hralo ľahšie. Lenže ani po inkasovanom góle mužstvo nekleslo dole, snažilo sa o vyrovnanie, a to aj prišlo. Naďalej sme hrali aktívne. Druhý polčas sme išli za druhým gólom. Mali sme nejaké príležitosti, obrovskú šancu mal Košťál, no nakoniec to dopadlo zmierlivo - remízou. Keď oba tímy dajú po góle, inak to ani nemohlo skončiť. Je to remíza vonku, možno ten bod bude nakoniec aj rozhodovať. Takže sme spokojní, i keď podľa vývoja zápasu sme mohli dosiahnuť aj viac," zhodnotil priebeh duelu tréner hostí Karol Praženica.

Autor: Dušan Guman / sport.sk