01.05.2021 17:00 CET
0 : 1
(0:0)

Oslabené Pohronie uhralo výhru na pôde Serede

ŠKF iClinic Sereď nevyužil číselnú prevahu a celku Pohronia podľahol na domácej tráve 0:1 (0:0). Od úvodných minút sa hralo v réžii hosťujúceho celku. V dvanástej minúte na Mazáňov center vyskočil Petrák, ale jeho hlavička skončila v náručí sereďského gólmana. O päť minút odcentroval do päťky Blahút, Chvěja však hlavičkoval vedľa.

V 24. minúte Chvějovu prízemnú strelu Yakubu kryl. Po polhodine hry dobehol Blahút takmer stratenú loptu, spätnou prihrávkou našiel Chvěju, ktorému lišiacku pätičku Yakubu zneškodnil.

Druhý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Zápas "zdobilo" veľké množstvo nedovolených zákrokov a emócie. V 56. minúte prešiel pomedzi troch brániacich hráčov Mazáň. Jeho dobre mierenú strelu pozorný Yakubu vyrazil na roh. V 71. minúte Yakubu v šestnástke zložil Chvěju a hostia zahrávali penaltu. Loptu si na biely bod postavil sám faulovaný hráč a prízemnou strelou k pravej žrdi poslal hostí do vedenia - 0:1.

V 79. minúte po červenej karte musel predčasne pod sprchy Mazáň. V päťminútovom nadstavení vrhli domáci všetky sily do ofenzívy. Vyrovnať mohol striedajúci Potoma, ktorého strela z hranice šestnástky skončila na brvne. Pohronie zaznamenalo veľmi cennú výhru na pôde Serede v pomere 1:0.

"Myslím si, že nás súper v úvode trochu zaskočil. Dnes to bol typický medzišestnástkový futbal. O výsledku rozhodol jediný, dosť sporný gól. V závere sme mali šancu, ale lopta skončila na brvne. Ideme ďalej, aby sme čo najskôr potvrdili fortunaligovú príslušnosť aj pre budúcu sezónu," povedal po zápase domáci lodivod Gegely Geri.

"Vedeli sme, že súper bude mať dobrý obranný val, ktorý sme museli dobýjať. Snažili sme sa uspieť centrovanými loptami. V druhom polčase nám pomohol pokutový kop, po vylúčení sme to dokázali ubrániť. Za dnešný výkon musím hráčom poďakovať," okomentoval dianie tréner hostí Jan Kameník.

Autor: Dušan Guman / sport.sk