13.03.2021 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

Sereď si na pažbu urobila cenný liptovský zárez

Cenný skalp ulovil ŠKF iClinic Sereď, ktorý v prvom nadstavbovom kole v skupine o záchranu vo Fortunalige zdolal MFK Ružomberok 1:0 (0:0).

Hneď od začiatku sa hral obojstranne otvorený futbal. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, absentovali však strelecké príležitosti. V 19. minúte vydarenú akciu Serede po osi Iván - Lačný zastavil ofsajd. V 33. minúte tvrdá strela Bušnju knokautovala na hranici šestnástky Masla. Jediný strelecký pokus medzi žrde prišiel v 45. minúte, no Bušnjovu strelu ružomberský gólman bez problémov kryl.

Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke. Pozorné defenzívy a bezzubé ofenzívy veľa futbalovej krásy nepriniesli. V 52. minúte rýchlo zakontrovali domáci. Bušnja vysunul Lačného, ale ten z hranice šestnástky strieľal nad. Po hodine hry Lačný našiel Jureškina, ktorého strela z rohu šestnástky takisto minula cieľ.

Na opačnej strane to skúšal Zsigmund: jeho strelu z 20-tich metrov eliminoval Yakubu. V 81. minúte nie príliš vydarený center Slaninku zapadol za chrbát prekvapeného gólmana Ružomberka - 1:0. V 89. minúte však mohlo byť vyrovnané. Kostadinov našiel Kružliaka, ktorého vychytal Yakubu. V závere hrali hostia vabank. Žiaľ, pre ich mužstvo neúspešne.

"Dnes sme išli za víťazstvom. Súpera sme do ničoho nepustili. Gól sme síce dali šťastný, ale šťastie praje pripraveným. V skupine o záchranu je dôležitý každý bod. Máme pred sebou ešte veľa zápasov. Za dnešný výkon musím chlapcov pochváliť," povedal tréner domácich Gergely Geri.

"Vedeli sme, že hráme so súperom, v zápasoch ktorého veľa gólov nepadá. To sa dnes aj potvrdilo. Nakoniec chlapci zo Serede dali šťastný gól, nám sa už vyrovnať nepodarilo. Myslím si, že to bol remízový zápas," pridal svoje postrehy lodivod hostí Ján Haspra.

Autor: Dušan Guman / sport.sk