03.10.2020 19:00 CET
0 : 2
(0:1)

Trnavský Spartak pohorel doma s Nitoru

Trnavský Spartak opäť raz zarmútil svojich fanúšikov, keď na domácej tráve podľahol celku FC Nitra bez streleného gólu 0:2 (0:1).

Norbert Hrnčár poslal na trávnik úplne rovnakú zostavu ako proti Senici. Zo Záhoria si Spartak priviezol výhru 2:0. Prvé ohrozenie Šípoša prišlo po desiatich minútach: Grič po rohu hlavičkoval nad nitriansku bránku. V 19. minúte domáci pekne zakombinovali na pravej strane, avšak obrana Nitry najskôr zblokovala strelu Cabrala, a potom aj Mikoviča. Z následného rohu zakončoval Grič, ale Šípoš jeho strelu vytesnil nad brvno. Na opačnej strane urobil ľahkú chybu Anthony. Tým sa Faško dostal do pohodlného zakončenia na hranici šestnástky, odkiaľ prestrelil. V 32. minúte skúšal Bukata prekvapiť z priameho kopu z uhla Šípoša, ale nitriansky gólman bol pozorný. Vzápätí sa k zakončeniu dostal Záhumenský, ktorého tvrdú strelu z diaľky vyrazil Rusov. V 35. minúte Cabralov roh skončil na hlave Savvidisa, ale jeho hlavička tesne minula pravú tyč. Spartak v prvom polčase držal loptu, forčekoval, no nedokázal si vypracovať čistú šancu. Tú mu ponúkol v závere polčasu Podhorin, ktorý nechtiac namiesto brankárovi prihral Yusufovi. Legionár hlavou netrafil prázdnu bránku. V nadstavenom čase si Adamec postavil po Turňovej ruke loptu na priamy kop z hranice šestnástky a tvrdou strelou otvoril skóre - 0:1.

Do druhej polovice poslal tréner Spartaka Vlaska, no skórovať mohla opäť Nitra, keď Franko v čistej šanci špekuloval a ani nezakončil. V 57. minúte Faško napriahol tesne za poliacou čiarou a Rusov mal šťastie, že strela letela vedľa bránky. V 62. minúte Grič slabou strelou z priameho kopu netrafil bránku. Nitra sa paradoxne nestiahla a mala viac z hry. Udrela druhým gólom Chobota, ktorý len chvíľku predtým prišiel na ihrisko. Hrnčár reagoval trojnásobným striedaním. Krátko nato mohol znížiť najskôr Savvidis, keď hlavičkoval slabo, a potom Mikovičov volej tesne minul svoj cieľ. V 76. minúte sa Bukata prekľučkoval až pred Šípoša, ale ten jeho bombu vyrazil. O minútu neskôr skrotil i jeho strelu z diaľky. Štyri minúty pred koncom neznížil Olejník, ktorý pohotovo zakončil Vlaskov center z ľavej strany. Šípoš na dvakrát na čiare nepustil loptu ďalej. Nitra prekvapujúco vyhrala v Trnave 2:0.

"Prvý polčas sme mali pod kontrolou až do nadstaveného času, keď sme inkasovali. Tam sa skôr pýtal náš gól a mali sme nakloniť zápas na našu stranu. Gól z priameho kopu bol zlomový moment celého zápasu. Druhý polčas sme sa príliš nervózne a s veľkým chcením snažili zlomiť zápas, ale bolo tam príliš veľa ľahkých strát. A keď dal súper na 2:0, bolo náročné to otáčať. Pre mňa to bol do ďalších dní veľmi poučný zápas," vyjadril sa tréner Spartaka Norbert Hrnčár. "V prvom polčase sme prežili mierny tlak domácich a pomohol nám gól Adamca, ktorý nám dodal silu do druhého polčasu. V správny čas prišiel aj druhý gól Chobota. Som rád za chalanov, že odvádzajú dobrú robotu a Nitra je v lige troška vyššie. Naša spolupráca s trénerom Galádom prináša ovocie," okomentoval dianie aj tréner Nitry Gergely Geri.

Autor: Dušan Guman / sport.sk