25.08.2020 19:00 CET
1 : 0
(1:0)

Prvý gól sezóny priniesol Zemplínu s ViOn-om tri body

Prvý gól v sezóne a hneď za tri body! MFK Zemplín Michalovce porazil v dohrávke štvrtého kola Fortunaligy FC ViOn Zlaté Moravce najtesnejším rozdielom 1:0 (1:0).

Michalovce nastúpili na duel po troch prehrách v rade a navyše bez jediného streleného gólu. ViOn naopak v treťom kole zaknihoval prekvapujúcu výhru nad úradujúcim majstrom Slovanom Bratislava 2:1. Na východe republiky však nepochodil. Od prvých minút sa hral rýchly futbal. Vo ôsmej minúte domáci Spoljarič nezužitkoval spätnú prihrávku Žofčáka. Potom však Begala vysunul Trusu, a ten trafil krížnou strelou žrď. Odrazenú loptu strelil Phillips do brvna, no tá sa odrazila za bránkovú čiaru - 1:0.

V 22. minúte Žofčákovu strelu z hranice šestnástky zmaril brankár Chovan. Najväčšiu prvopolčasovú šancu hostí mal v 38. minúte Ďubek, ktorý po zmätku pred Markovičom poslal loptu na hornú žŕdku. Na opačnej strane v sľubnej pozícii minul bránu o pár centimetrov Kolesár. Úvod druhého polčasu priniesol bojovnosť a ostrejšie zákroky. V 66. minúte sa za obranou hostí ocitol Žofčák, ale loptu mu vzal Chovan. O osem minút odcentroval Čögley a hlavičkujúci Kyziridis zblízka tesne minul bránku. Grék zakončil aj v 80. minúte, ale v ďalšej výhodnej pozícii prestrelil. V závere zápasu hra zovšednela. Domáci ubránili zlaté tri body aktívnou hrou v strede poľa. MFK Zemplín Michalovce zdolal ViOn Zlaté Moravce 1:0.

"Zaslúžené víťazstvo. Prvý polčas sme mali veľmi dobrý, vytvorili sme si dostatok gólových príležitostí. Škoda, že sme nepridali aj ďalší gól, no takto by sme sa chceli prezentovať. V druhom polčase sme už neboli takí dominantní. Možno sa pod to podpísala aj ťarcha zodpovednosti za výsledok, keďže tri body sme už veľmi potrebovali. Súper mal niekoľko šancí, ktoré, našťastie, nepremenil," povedal po víťaznom dueli tréner domáceho tímu Jozef Majoroš. "Máme veľa vecí na vyhodnotenie. Teraz ešte pracujú emócie. Nie sme spokojní s prvým polčasom, mali sme príliš veľký rešpekt. Nebolo to to, čo by sme chceli. Domáci to potrestali gólom. V druhom polčase sme sa viac dostali na našu cestu. Boli aj šance, ktoré sme však nepremenili, a preto sme prehrali," pridal svoje postrehy tréner hostí Ľuboš Benkovský.

Autor: Dušan Guman / sport.sk