31.10.2021 17:00 CET
2 : 3
(1:0)

Trenčín so Slovanom ako na hojdačke, no radoval sa majster

AS Trenčín v dohrávke trinásteho kola jesennej časti Fortunaligy neudržal priaznivý polčasový stav a úradujúcemu majstrovi ŠK Slovan Bratislava podľahol pod hradom Matúša Čáka o jeden gól 2:3 (1:0).

Domáci celok nastúpil proti priebežnému lídrovi tabuľky. Slovan získal dôležitý trojbodový náskok pred Spartakom po derby s Trnavou, v ktorom vyhral kontumačne 3:0 kvôli vyčíňaniu fanúšikov. Keďže Trnava svoj ďalší fortunaligový zápas vyhrala, Slovan viedol pred nedeľou v tabuľke už iba o skóre.

Trenčín rovnako ako jeho nadchádzajúci súper okupoval prvú šestku a body potrebuje na udržanie sa v nej. V hre je nadstavbová skupina o titul, ktorá príde na rad po skončení základnej časti. Favoritom zápasu bol na konci víkendu hosťujúci celok.

Trenčania napriek tomu do zápasu vstúpili bez rešpektu a diktovali tempo hry počas celého prvého dejstva. Už v druhej minúte mal príležitosť zakončiť Jendrišek, no hlavou minul bránu. Domáci hráči sa neustále pohybovali na polovici súpera. V 33. minúte ich aktivita vyústila do priameho kopu z hranice šestnástky. Kadák loptu zakrútil okolo múru, ale trafil len žrď brány belasých. Prišla však 42. minúta a kapitán Považanov rozvlnil sieť veľmi vydarenou strelou z 30-tich metrov - 1:0.

Slovan po polčase vymenil ofenzívnych hráčov. Na druhé dejstvo nastúpil ako vymenený. Striedajúci Čavrič sa už po dvoch minútach predral do šestnástky, no z uhla trafil brankára Kukučku. V 50. minúte zvnútra šestnástky zamieril presne k žrdi Henty - 1:1.

Ubehli iba dve minúty a slovenský šampión už viedol. Po rohovom kope sa lopta dostala k Zmrhalovi a ten otočil misku váh na stranu svojho tímu - 1:2. Trenčania sa po hodine hry spamätali a vrátili sa k ofenzívnemu hernému prejavu. V 64. minúte sa opäť vybrali do šestnástky súpera vo väčšom počte. Kadák vrátil loptu na hranicu šestnástky Azangovi a Nigérijčan peknou strelou pod brvno vyrovnal - 2:2.

V 70. minúte sa štadión Na Sihoti tešil z ďalšieho obratu v zápase, tentokrát v prospech domácich, ale gól Kadáka neplatil. A to po zásahu videorozhodcu, ktorý pred gólom objavil ruku Jendriška, položenú na chrbte Božikova. A tak vyslal hlavnému rozhodcovi signál, že išlo o faul. V 81. minúte Zmrhal nacentroval do šestnástky a Henty hlavičkou rozhodol o definitíve. Slovan Bratislava vyhral na pôde Trenčína 3:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk