27.08.2021 20:00 CET
0 : 3
(0:2)

DAC sa chytil a odnieslo si to domáce Pohronie

Celok FK Pohronie nevyužil slabší rozbeh Dunajskej Stredy v úvode sezóny a v šiestom kole Fortunaligy s FC DAC 1904 prehral na domácej tráve vysoko 0:3 (0:2).

V piatej minúte po centri Sčislaka hlavičkoval Badolo. Potom prevzali taktovku hostia. Vytvárali si šance a dali góly. Najprv Ciganiksov pokus Hrdlička vyrazil. Z dorážky to skúšal Fábry, no zablokoval ho Čmovš. V 15. minúte po priamom kope Davisa skóroval zblízka Schäfer - 0:1. DAC pokračoval v aktivite a mal ďalšie príležitosti. Úplne voľný Fábry prekopol bránku a Schäfera z uhla pokryl Hrdlička. Pohronie mohlo vyrovnať z priameho kopu, Lačný však mieril do stredu bránky. Nicolaescu z uhla trafil spojnicu žrde a brvna, a potom gólom neskončil ani prienik Divkoviča. Na opačnej strane zakončoval akrobaticky Badolo; jeho pokus letel nad brvno. V 40. minúte sa po rohu na zadnú žrď presadil hlavou "koníkom" Dimun - 0:2.

Na začiatku druhého polčasu Sčislak vysunul Lačného, ktorý zoči - voči Jedličkovi neuspel. Gólman DAC-u veľmi dobre zasiahol nohou. Schäfer sa následne dostal k dvom koncovkám v šestnástke. Defenzíva hostí mala i šťastie pri odmávaných ofsajdoch súpera a zakladala rýchle protiútoky. Po jednom z nich sa do streleckej listiny mohol zapísať Ciganiks. V závere predsa len Dunajskej Strede vyšiel brejk. Do úniku sa dostal Sharani a s prehľadom zvýšil na rozdiel troch gólov pre svoj tím. Po tomto momente Lačného vychytal Jedlička. DAC Dunajská Streda sa chytil a na pôde Pohronia zvíťazil vysoko 3:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk