11.12.2021 15:00 CET
1 : 1
(0:1)

Tretí Ružomberok nečakane zaváhal so Zlatými Moravcami

Veľkým prekvapením sa skončil duel tretieho celku tabuľky Ružomberka so Zlatými Moravcami. Liptáci na svojej tráve iba remizovali s ViOn-om 1:1 (0:1).

V šiestej minúte vypálil spoza ružomberského pokutového územia Kyziridis a Krajčírik loptu vytlačil na roh. V 18. minúte dobre vystrelil Takáč a ratovať musel Kira. Ešte viac sa zapotil o šesť minút neskôr; vtedy zachraňoval pri šanci Boďu, ktorého pred bránou našiel Fabiš. V 30. minúte po prihrávke Slobodu skóroval Švec - 0:1. Liptáci pridali, tlačili sa dopredu, ale do prestávky si žiadnu príležitosť na skórovanie nevypracovali. Po vstupe do druhého dejstva pred bránou MFK osamotený Kyziridis strieľal z prvej, ale v neľahkej pozícii mu to absolútne nesadlo.

Ružomberok potom diktoval tempo hry, ale jeho úsilie väčšinou končilo pred pokutovým územím Moravčanov. Tí prehusťovali priestor a mysleli najmä na dobrú defenzívu. V 77. minúte po páde prenikajúceho Gereca v šestnástke ViOn-u hlavný rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý po dlhšej diskusii s hráčmi hostí a s asistentom Hrmom odvolal. V 87. minúte bod pre domáci tím zachránil Gerec. Ružomberok nečakane iba remizoval so Zlatými Moravcami 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk