14.02.2022 15:00 CET
5 : 1
(1:1)

Ružomberok to na úvod jari roztočil, odniesla si to Žilina

V pondelkovej dohrávke úvodného jarného kola Fortunaligy vybuchla Žilina na Liptove, kde domácemu Ružomberku podľahla vysoko 1:5 (1:1).

Už na začiatku súperovi dvakrát pohrozili Žilinčania. V tretej minúte sa v nádejnej pozícii v ružomberskej šestnástke ocitol Sauer. Avšak gólman MFK Krajčírik jeho strelu nohou vyrazil na roh. O dve minúty nato išiel na Krajčírika Paur, no namieril vedľa. Vzápätí na opačnej strane ihriska Belko vyrazil hlavičku Bobčeka. V 24. minúte po centri Paura rukou v páde zahral Luka a Kopas z nariadenej penalty s prehľadom otvoril skóre - 0:1. V 31. minúte vyrovnal Bobček, keď sa po Domonkosovom centri uvoľnil na malom priestore. O tri minúty mohol hostí zase dostať do vedenia Sauer, ale z prvej prestrelil.

Na začiatku druhej polovice Krajčírik včasným vybehnutím eliminoval Sauera, ktorý sa dostával k ohrozeniu ružomberskej brány. V 57. minúte Regáli vnikol do žilinskej päťky. Lopta sa párkrát poodrážala a na konci bol Bobček, ktorý hlavou strhol vedenie na stranu domácich - 2:1. O päť minút neskôr Fabiš potiahol akciu po pravej strane a Lichý zvýšil na 3:1. V 70. minúte pridal štvrtý gól Liptákov Boďa, ktorý bol na ihrisku ešte iba tri minúty. V 86. minúte sa o pekný futbalový moment postaral Rymarenko gólom na 5:1. Druhý polčas bol tak jednoznačnou záležitosťou zverencov trénera Petra Struhára. Ružomberok rozdrvil Žilinu 5:1 a udržal si tretiu priečku, keď má pred štvrtou Dunajskou Stredou aktuálne päťbodový náskok. Žilina je piata, iba bod pred šiestou Sereďou.

Autor: Dušan Guman / sport.sk