06.03.2022 17:00 CET
2 : 3
(1:1)

Slovan pod Dubňom dvakrát prehrával, titul sa mu výrazne priblížil

V dohrávke prvého kola nadstavbovej časti aktuálneho ročníka Fortunaligy podľahol domáci MŠK Žilina v skupine o titul na svojej tráve pod Dubňom mužstvu ŠK Slovan Bratislava 2:3 (1:1).

Nedeľný podvečerný duel priniesol ofenzívne futbalové divadlo. Už v desiatej minúte mohol do vedenia poslať hostí Weiss, no jeho pokus brankár Belko zneškodnil. Prvú veľkú šancu "Šošonov" mal v 20. minúte Iľko. S jeho hlavičkou si Chovan poradil. Brankár belasých musel zakročiť aj o tri minúty neskôr, keď zlikvidoval strelu Kopasa. Najbližšie k prvému gólovému zápisu boli žlto-zelení po polhodine hry. Vtedy Chovan iba s námahou odpratal spred brány loptu po šanci Slobodníka.

Úvodné dva góly tak padli až v závere prvého polčasu a oba z bieleho bodu. Najprv v 42. minúte fauloval v belasom drese Kašia. Penaltu premenil Kopas - 1:0. V nadstavenom čase prvého polčasu zahral pri obrannom zákroku v šestnástke rukou na zemi Rusnák. Loptu si postavil Weiss a panenkovsky zrovnal skóre - 1:1.

Po zmene strán zavelili hráči majstra do útoku. Šaponjiča dobrým reflexívnym zákrokom vychytal Belko. Radovať sa z gólu sa opäť mohli po takmer hodine hry Žilinčania. Ďuriš sa v 59. min dostal k strele z hranice šestnástky a rozvlnil sieť - 2:1.

Slovan dokázal v záverečnej štvrťhodine otočiť priebeh predovšetkým zásluhou individuálnych schopností Vladimíra Weissa mladšieho. Ten najprv v 75. min sám vyrovnal zakončením z vnútra šestnástky k bližšej žrdi a o šesť minút ideálne našiel pred bránou Mráza, ktorý rozhodol o triumfe Slovana. Žilina podľahla pod Dubňom úradujúcemu majstrovi a vedúcemu celku tabuľky 2:3. Belasí si tak na čele vytvorili už jedenásťbodový náskok pred druhou Trnavou.

"Rozhodol iba detail. Dnes sme podali veľmi dobrý výkon. Je veľká škoda, že výsledok to neukazuje. Takéto zápasy si však chalani potrebujú prežiť. Na Weissa sme boli pripravení, no aj tak dokázal rozhodnúť," povedal tréner domáceho tímu Peter Černák.

"Jeden z najlepších zápasov v lige v tomto roku. Prvý polčas sme trochu spali. Občas sme nepozorní a súper nás dnes za to potrestal. Doťahovať výsledok bolo ťažké, ale v závere sme ukázali efektivitu. Žilina dnes hrala výborne. Vlado ukázal skúsenosti a kvalitu, na to tu je. V lige by sme s týmto kádrom mali dominovať. Vo futbale sa môže stať všeličo, ale boli by sme hlupáci, ak by sme si titul nechali vziať. Najmä, ak mužstvo teraz šliape," skonštatoval tréner hostí Vladimír Weiss st.

Autor: Dušan Guman / sport.sk