03.10.2021 15:00 CET
5 : 1
(3:1)

Prvý s posledným nezaváhal, Weiss bol však spokojný len s výsledkom

ŠK Slovan Bratislava v desiatom kole Fortunaligy stopercentne potvrdil papierové predpoklady a v súboji prvého s posledným Pohroním vyhral jednoznačne 5:1 (3:1).

Brankára Pohronia Hrdličku ako prvý vystrašil Mráz, keď z uhla napálil do bočnej siete. Ešte väčšiu príležitosť mal Križan, ktorý po rohu hlavičkoval, no ani nestrážený nedokázal usmerniť loptu do brány. V 24. minúte Zmrhal s Mrázom peknou kombináciou vyšachovali obranu. Zakončenie Zmrhala Hrdlička vyrazil, ale na dorážku Mráza si nesiahol - 1:0. Pohronie kontrovalo technickou strelou Záhumenského, ktorá dopadla tesne nad brvno. V 43. minúte center Badola z pravej strany prešiel cez Abenu k prekvapenému Križanovi, a ten si dal hlavou vlastný gól - 1:1. Potom centroval Rabiu a De Marco hlavou naklonil misky váh na stranu Slovana - 2:1. Henty, získal odrazenú loptu, prehodil si ju na pravačku a nekompromisne napálil pod brvno - 3:1. Krátko pred prestávkou Scislak nepotrestal nedorozumenie v zadných radoch belasých a zlé vyboxovanie Šullu.

V 54. minúte domáci potrestali nedôraznú defenzívu Pohronia. Henty trafil Pajera. Od toho sa lopta odrazila pred bránku, kde ju za Hrdličku tečoval Zmrhal - 4:1. Po akcii Hentyho pripravil Mráz streleckú pozíciu striedajúcemu Hrnčárovi, ktorý krížnou strelou tesne minul. Na opačnom konci Mazan rovnako krížnym pokusom o málo netrafil priestor troch žrdí. V 67. minúte si loptu po prihrávke Zmrhala zrazil do vlastnej siete striedajúci Čmovš - 5:1. Hostia to sympaticky nezabalili ani za rozhodnutého stavu. Záhumenský potiahol po ľavom krídle a Pajera vychytal Šulla. V závere si Hrdlička poradil s dvoma možnosťami striedajúceho Adlera Da Silvu. Slovan zdolal Pohronie vysoko 5:1.

"Cez polčas som musel zvýšiť hlas. Výsledok je dobrý, ale vieme hrať lepšie. Na novom trávniku sme chceli hrať rýchlejšie. Prvých 20 minút sme začali zle, dostali sme vlastný gól po individuálnych chybách. To sa môže stať; predchádzali tomu nedostúpenia k hráčom. Druhý polčas bol z našej strany trošku lepší. Ťahali to Ibrahim Rabiu v strede poľa a Ezekiel Henty v útoku, ostatní hráči až tak nie. Vždy budem kritickejší, aby sme sa posúvali dopredu. S výsledkom som spokojný, ale s hrou až tak nie," okomentoval dianie tréner lídra tabuľky Vladimír Weiss. "Vedeli sme, že nás čaká náročné stretnutie s kvalitným súperom. Potrebovali sme uskákať a uhrať štandardné situácie. To sa nám nepodarilo, inkasovali sme po nich tri, štyri góly. Plán sa nám rozsypal, súper sa cítil komfortne. Dali sme mu veľa priestoru, a preto odchádzame s debaklom," kontroval tréner Pohronia Štefan Zaťko.

Autor: Dušan Guman / sport.sk