26.02.2022 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

Trnava ani raz nevystrelila a na Slovane ukopala remízu

V derby zápase medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava sa zrodila bezgólová remíza 0:0.

V poradí 162. derby Slovana a Trnavy sa hralo pred celkom slušne zaplnenými tribúnami. Grič a Kankava sa dvakrát dostali do súboja a následne aj slovného stretu. Trnavský stredopoliar o chvíľu dostal žltú kartu za faul kolenom na Božikova. Hostia nedarovali súperovi ani meter ihriska, ich tvrdá hra však narážala na prísny meter rozhodcu. Ten dal žltú kartu aj Škrtelovi a Koštrnovi. V jedenástej minúte na bránu prvýkrát vystrelil Kankava. Jeho pokus z 25 metrov Takáč vyrazil a Mikovič loptu odkopol do bezpečia. V 17. minúte sa o gól z priameho kopu pokúsil Weiss, no trnavský brankár bol pripravený pri bližšej žrdi. O štyri minúty Takáča po strele Šaponjiča zachránila ľavá žrď. Slovanisti mali viac z hry, ale nevytvorili si súvislý tlak. Aktívny Weiss ďalekonosným pokusom pred odchodom do šatní netrafil bránu.

V 49. minúte mal veľkú šancu Green, jeho strela spoza šestnástky tesne minula brvno. Spartak sa držal defenzívneho systému, bojoval a dobre napádal. V 70. minúte nacvičený signál z rohu zakončil strelou vysoko nad Grič. Po dvojitom striedaní domáci na chvíľu ožili. V 88. minúte sa ocitol v tutovke Weiss; jeho hlavičku meter pred bránkovou čiarou odvrátil Škrtel. Slovan dokázal pritlačiť až v závere. Hostia z Trnavy za celý zápas ani raz nevystrelili na bránu a s domácim Slovanom remizovali 0:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk