19.02.2022 15:00 CET
0 : 0
(0:0)

Druhá Trnava a po šestke túžiaci Trenčín si body podelili

V 21. kole Fortunaligy remizoval Spartak Trnava s Trenčínom, ktorý bojuje o účasť v prvej nadstavbovej šestke, bez gólov 0:0.

Tréner Spartaka Michal Gašparík musel na zápas zložiť novú stopérsku dvojicu. Pre zranenie nehrali Škrtel s Kóšom a stred obrany vystužili Tumma a Grič. Post zraneného trenčianskeho útočníka Jendriška zaujal Ikoba. Prvú veľkú šancu mal Ristovski, keď sa po Mikovičovom odkope dostal za stopérsku dvojicu. Pires mu v poslednej chvíli stihol odkopnúť loptu. Ďalšiu príležitosť pre Ristovskeho vytvoril Iván, ktorý prešiel cez Maduho. Tiesnený trnavský útočník nedokázal zakončiť dostatočne dôrazne. Ristovskemu to nevyšlo ani do tretice po centri Ivána z pravej strany. Z päťky hlavičkoval tesne vedľa. Postupne sa hra vyrovnala a dej sa odvíjal prevažne medzi šestnástkami. Dve trenčianske možnosti mal Azango. Pri jednej premeškal moment na streľbu, pri druhej jeho pokus poľahky chytil Takáč. Gólovú šancu mal po zmene strán Ikoba, a trafil žrď. Po následnom rohu zlikvidoval Maduho hlavičku Takáč. Trnava hrala v druhom polčase v kŕči, nedarili sa jej kombinácie a nepomohli jej ani striedania. V druhom dejstve si vyloženú príležitosť nevypracovala. Kadák ešte z hranice šestnástky trafil vedľa a ďalšiu strelu chytil Takáč. Trnava s Trenčínom hrala bez gólov.

"Videli sme remízový zápas, hlavne prvý polčas bola Trnava o niečo lepši. V druhom sme sa trochu dvihli aj smerom do ofenzívy, dobre sme už pracovali vzadu. Vzhľadom na priebeh stretnutia musím skonštatovať, že remíza je maximum, čo sme dnes mohli dosiahnuť. V prvom dejstve som nebol spokojný s našou ofenzívnou časťou," povedal po zápase tréner Trenčína Juraj Ančic.

"Súhlasím, že to bol remízový zápas. Nemali sme dnes potrebnú kvalitu v ofenzívnej časti, aby sme sa presadili. V prvom polčase sme mali jednu dobrú príležitosť, keď Ristovski hlavou minul. Po zmene strán sme mali šťastie, keď Ikoba trafil tyč. Bolo to také bojovné, ani jedno mužstvo nebolo výrazne lepšie. Remíza je zaslúžená. Na poslednú chvíľu nám vypadli Škrtel s Kóšom. Improvizovali sme aj systémovo a nesedelo nám to. Mali sme veľa strát, situácie sa dali riešiť aj lepšie. Možno keby padol gól, zápas by sa trochu otvoril a bol by zaujímavejší. Nesadli nám ani striedania. Ďalšia vec, ktorá nám nesadla bola, že hráči, ktorí prišli ako striedajúci, nezmenili priebeh zápasu a v podstate zapadli do nevýrazného priebehu," pridal svoje postrehy kormidelník domácich Michal Gašparík.

Autor: Dušan Guman / sport.sk