13.02.2022 17:00 CET
1 : 1
(0:1)

Trnava nenapodobnila Slovan a s DAC-om si body podelila

V nedeľňajšom zápase úvodného jarného kola remizoval domáci trnavský Spartak s hosťami z Dunajskej Stredy 1:1 (0:1).

Na Štadión Antona Malatinského v Trnave prišli diváci po takmer štyroch mesiacoch. Do hľadiska zasadli necelé tri tisícky fanúšikov. Prvú vážnejšiu šancu si vypracoval Bamidele. Pri šestnástke volil prihrávku na stred nabiehajúcemu Gričovi, ktorý placírkou netrafil bránku. Vzápätí sa po individuálnom prieniku Ivána ozvalo brvno. Prvú štvrťhodinu uzavrel Savvidis, ktorý z priameho kopu tesne prestrelil. Andeli neuspeli ani po rane Mikoviča spoza pokutového územia. V čase silnejúceho trnavského náporu vstúpil do zápasu videorozhodca. Kontakt Mikoviča s Pintom v šestnástke posúdil hlavný arbiter po zhliadnutí záznamu ako faul trnavského obrancu a nariadil penaltu, z ktorej sa Kružliak v 23. minúte nemýlil - 0:1.

Vyrovnať mohol Bukata. Na trnavskej strane sa potom neujali strely Griča a Mikoviča, na opačnom konci ihriska mierili nad Andzouana, Krstovič a Nebyla. Tutovku mal domáci Kozak, zo siedmich metrov však prestrelil. V nadstavenom čase prvého polčasu zasiahol do duelu opäť VAR. Po zhliadnutí videozáznamu nebol uznaný gól pre ofsajd Hahna. Úvodné dejstvo trvalo pre vstupy videorozhodcu 54 minút. Trnavské tribúny mohli potešiť ešte Kozak a Koštrna. Prvý menovaný hlavou netrafil, druhému zblokovala zakončenie obrany žlto-modrých.

Po zmene strán chcel rozvlniť sieť Bukata, z voleja ale mieril nad. V 55. minúte potiahol útok po pravej strane Iván. Prihrával Gričovi, ktorý ešte posunul loptu za seba, kde nabehol Savvidis a umiestnenou strelou k žrdi rozjasal trnavské publikum - 1:1. Strhnúť víťazstvo na stranu Spartaka mohol po Mikovičovom centri Grič; zo šestnástky namieril tesne vedľa. Trnava si vypracovala tlak, vo finálnej fáze útokov jej však chýbala presnosť. Spartak doma remizoval s Dunajskou Stredou 1:1.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk