25.07.2021 20:00 CET
2 : 0
(1:0)

Spartak s Pohroním získal prvé body sezóny

Slovenský pohárový zástupca Spartak Trnava potvrdil úlohu favorita a v prvom kole nového ročníka Fortunaligy zvíťazil nad mužstvom Pohronia 2:0 (1:0).

Prvú šancu duelu mal Yao. Nigérijský legionár to skúšal z voleja, a loptu poslal nad. Spartak išiel do vedenia v 23. minúte: pri čiare zabojoval Čurma, prihral na päťku Procházkovi a ten na dvakrát dostal loptu do siete - 1:0.

Pohronie zakontrovalo po rýchlom útoku, Badolovi však nevyšlo zakončenie. Neskôr sa neujal ani pokus z diaľky v podaní Adlera. Na opačnej strane vyslal halfvolej spoza pokutového územia Savvidis, avšak neuspel. Na bránku mieril takisto Vlasko; eliminoval ho brankár Hrdlička. V 40. minúte posúdil rozhodca Očenáš stret Savvidisa s Lačným ako faul a nariadil penaltu. Lačnému ju zlikvidoval Takáč.

Na druhý polčas vybehli namiesto Ivána a Yaoa striedajúci Cabral s Bamidelem. Trnavčania mali v úvode druhého polčasu dve dobré šance. Ristovskeho strelu vyrazil Hrdlička a Vlasko z priameho kopu pálil mimo bránky. Hra upadla, duel sa odvíjal iba medzi šestnástkami. Skóre sa opäť zmenilo až v 80. minúte. Cabral ani Boateng úspešní neboli, Trajkovski však prudkou ranou nedal Hrdličkovi šancu - 2:0.

Skorigovať skóre a zároveň vsietiť kontaktný gól mohol po rohovom kope Paluszek, no hlavičkoval nepresne. Trnavský Spartak zdolal Pohronie 2:0 a pripísal si do tabuľky prvé tri body v novej sezóne.

Autor: Dušan Guman / sport.sk