18.09.2021 18:00 CET
5 : 1
(2:0)

Liptáci si zgustli na Pohroní a odrazili sa od dna tabuľky

MFK Tatran Liptovský Mikuláš zaknihoval svoju druhú výhru v najvyššej súťaži. Vo ôsmom kole Fortunaligy rozstrieľal na štadióne v Poprade celok Pohronia 5:1 (2:0).

Na domáci celok, pred duelom posledný v tabuľke, čakal takzvaný šesťbodový zápas s tabuľkovým susedom. Liptáci začali lepšie, v prvých desiatich minútach dvakrát nebezpečne zakončoval útočník Švec. Strely menovaného hráča tesne minuli bránku gólmana Slančíka. V 18. minúte sa k odrazenej lopte na hranici šestnástky dostal domáci záložník Laura a namieril dokonale - 1:0. Hostia sa v útoku presadzovali ťažko. Strelecké pokusy Pohronia zo stredných vzdialeností skončili väčšinou mimo priestoru troch žrdí. Najaktívnejší z hostí bol Malle Ladji. V 29. minúte chybu hosťujúceho stopéra Špiriaka využil Andrič a utešenou strelou rozvlnil sieť za Slančíkovým chrbtom - 2:0. Hráči Tatrana udržiavali súpera pod drvivým tlakom. Tretí krát mohli skórovať po Švecovej šanci, Švec ale z ideálnej pozície namieril nad. V 38. minúte sa veľmi dobrým zákrokom prezentoval brankár Pohronia, opäť vychytajúc Šveca. Domáca lavička následne siahla po striedaní. Z ihriska zišiel zranený útočník Andrič a na hrote ho nahradil mladík Pinte.

Do druhého polčasu hostia vybehli s trojnásobným striedaním. Tréner Zaťko vymenil hráčov v obrane. Pohronci aktívne napádali domácu rozohrávku. V 57. minúte sa do čistej šance prebojoval Pinte, ale jeho zakončenie minulo pravú žrď. Vzápätí Záhumenského center našiel Lačného, ktorý loptu umiestnil k vzdialenejšej tyči - 2:1. Domácich inkasovaný gól nezlomil. O štyri minúty po ňom rozohral Bartoš loptu na Lauru, ktorý peknou strelou skóroval po druhý raz v zápase - 3:1. Hostia ani po treťom inkasovanom góle nehodili uterák do ringu. Smoliarom stretnutia bol Švec. Ten neuspel ani v 74. minúte, keď loptu napálil do pripraveného Slančíka. O minútu sa po rohovom kope hlavou zapísal do listiny strelcov Hranáč - 4:1. Na opačnej strane Lačný prihral Badolovi a Badolo ešte lepšie postavenému Nguerovi, ktorý v čistej šanci prestrelil. V samom závere sa po druhej žltej karte z ihriska porúčal stopér Špiriak. Navyše fauloval v pokutovom území. Penaltu s prehľadom premenil striedajúci Václavík. Liptovský Mikuláš si zgustol na Pohroní, nad ktorým zvíťazil vysoko 5:1 a odlepil sa z dna tabuľky.

Autor: Dušan Guman / sport.sk