19.03.2022 15:00 CET
1 : 0
(0:0)

Zemplín proti ViOn-u zabral s novým koučom naplno

MFK Zemplín Michalovce si v treťom kole nadstavbovej časti poradil s ViOn-om Zlaté Moravce, ktorý zdolal na východe republiky 1:0 (0:0).

V prvom polčase diváci mnoho futbalovej krásy nevideli. Hralo sa najmä medzi šestnástkami a ofenzívne akcie sa neraz končili v zárodku. Prim hrali pozorné defenzívy a hráči sa nedostávali do prečíslení. Na bezgólovom skóre prvého dejstva nič nezmenila ani situácia z 25. minúty, v ktorej kapitán hostí Čögley zachraňoval svoj tím pred inkasovaním gólu na bránkovej čiare.

V 54. minúte sa hráči Zlatých Moraviec dostali k rýchlej narážačke v šestnástke hostí. Mondek zakončil zblízka, no iba do bočnej siete. O osem minút zaznamenal strelecký pokus Zemplín. Popovits nasmeroval pohotový volej do brankára Lukáča. Rozhodujúci moment zápasu priniesla 76. minúta. Bývalý hráč Michaloviec Georgios Neofytidis chcel zastaviť centrovanú loptu, a nešťastne ju usmernil do bránky hostí - 1:0. Michalovčania sa potom sústredili na defenzívu a ViOn nepustili na dostrel Kožucharovej bránky. Michalovce porazili Zlaté Moravce 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk