26.02.2022 17:00 CET
0 : 1
(0:1)

Michalovce sa trápia, Senici nestrelili gól

MFK Zemplín Michalovce neuspel v dueli 22. kola Fortunaligy a na východe republiky podľahol celku FK Senica tesne 0:1 (0:1).

Obe mužstvá vstúpili do kalendárneho roka 2022 s cieľom zabojovať o postup do prvej nadstavbovej šestky o titul. Avšak v úvodných dvoch zápasoch nezískali ani bod. Už pred vzájomným meraním síl boli bez šance na postup a v ďalšom priebehu sezóny budú hrať v skupine o záchranu. Lepší štart mali v sobotu hostia. Skórovať sa im podarilo v trinástej minúte. Domáci Kanu fauloval v šestnástke a Niarchos poslal loptu z bieleho bodu do protipohybu brankára Kožuchara - 0:1. Michalovčania sa snažili kombinovať, ale chýbali im presnosť i priamočiarosť. Obrana Senice v prvom polčase vytláčala súpera mimo šestnástky a jedinú vážnejšiu šancu mu dovolila v 39. minúte. Po priamom kope sa k hlavičke dostal Marcin a loptu poslal do brvna.

Tréner domácich Miroslav Nemec striedal do druhého polčasu až štyrikrát. Jeho zverenci v druhom dejstve viac riskovali a Seničania hrozili brejkami. Hostia k domácim hráčom pristupovali natesno a v druhom polčase ich nepustili do nebezpečnej gólovej príležitosti. Vyrovnanie nepriniesla ani strela Tosevského v nadstavenom čase, ktorú zastavil jeden z hostí. Michalovce prehrali so Senicou 0:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk