18.02.2023 15:00 CET
1 : 1
(1:0)

Trenčín sa s ViOn-om rozišiel remízou, Moravce v tabuľke preskočili Zemplín

AS Trenčín neudržal v 20. kole Fortunaligy jednogólový polčasový náskok a s mužstvom FC ViOn Zlaté Moravce remizoval 1:1 (1:0).

V 22. minúte si Vozinha pred vlastnou bránkou nerozumel s Baginom. Ten loptu odhlavičkoval presne na nohu Denisa Dugu, ktorý však v dobrej pozícii netrafil opustenú bránku AS. Zlaté Moravce zaváhali. V 38. minúte Soares poslal center z ľavej strany. Hollý hlavou sklepol loptu na Bagina, ktorý si rovnako hlavou otvoril strelecký účet v najvyššej súťaži - 1:0.

V 42. minúte mal celok spod hradu Matúša Čáka veľkú šancu navýšiť skóre. Soares nabil do dobrej pozície Ibrahimovi, ktorý delovkou napálil do brvna Lukáčovej bránky. Do kabín na polčasovú prestávku schádzali tímy za jednogólového vedenia AS.

Dve minúty po obrátke mohol Trenčín zvýšiť náskok. Soares našiel prihrávkou zľava Ibrahima, ktorý sám pred Lukáčom netrafil loptu dobre a skončila vedľa bránky. V 51. minúte Gajdoš vysunul Soaresa. Pred krídelníkom Trenčína v poslednej chvíli do bezpečia odkopol Šuvalija. V 52. minúte Soares potiahol akciu po ľavej strane. Našiel Ibrahima, ktorý spoza šestnástky tvrdou ranou mieril tesne vedľa ľavej tyče Lukáčovej bránky.

V 73. minúte urobil Hollý chybu a ViOn mal možnosť prečíslenia. Strela Almeidu bola zblokovaná, no k odrazenej lopte sa dostal Pinte a zakončením z uhla pod brvno vyrovnal na 1:1. Pre Pinteho to bol prvý gól v drese ViOn-u. V 87. minúte mohli opäť skórovať hráči hostí. Center Ďubeka tečoval Múdry, no Vozinha dobrým zákrokom svoj tím podržal. Trenčín remizoval so Zlatými Moravcami 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk