10.03.2023 17:30 CET
0 : 3
(0:1)

Líder skupiny z Liptova deklasoval domáci Trenčín

V úvodnom kole nadstavbovej časti Fortunaligy zabodoval naplno líder skupiny o udržanie sa v najvyššej súťaži MFK Ružomberok na pôde Trenčína po vysokom víťazstve 3:0 (1:0).

Už vo štvrtej minúte z veľkého uhla nebezpečne pálil Bobček. Lopta prešla popri bránkovej čiare a hostia zahrávali rohový kop. Vo ôsmej minúte obdržal napomenutie v podobe žltej karty Ružomberčan Kristóf Domonkos. V 24. minúte o loptu dobre zabojoval Soares. Prihral do veľkého vápna, kde strelu z prvej v podaní Kmeťa skrotil Frühwald. V 28. minúte sa zažltilo Trenčanovi Kozlovskému. V 30. minúte Bobčekova strela skončila na brvne. V 36. minúte Macejko prenikol do šestnástky. Loptu si prehodil a jeho pokus bol jemne tečovaný brániacim Bagínom priamo do brány - 0:1. V 44. minúte videl žltú kartu domáci Stojsavljevič. Prvý polčas nadstavil hlavný rozhodca o tri minúty.

V 47. minúte Soares šprintoval po ľavej strane. Zasekol si hráčov Ružomberka a nabíjal do 16-ky. Tam bol Kmeť, ktorému chýbalo málo, aby zakončoval do odkrytej brány. V 55. minúte bola nariadená penalta pre Trenčín. Frühwald však strelu Kmeťa vystihol a vyrazil ju. V 65. minúte sa na opačnej strane pripomenul Bobček, a gólman Vozinha vytiahol dôležitý zákrok. V 73. minúte Bainović našiel na pravej strane Gajdoša, ktorého zakončenie mierilo tesne nad brvno. V 79. minúte Chrien centroval do šestnástky na Bobčeka, ktorý loptu hlavou netrafil. Tá smerovala na pravú stranu, odkiaľ pohodlne zakončil Gerec - 0:2. V 82. minúte Bobček nastrelil ľavú žrď. Lopta sa odrazila ku Gerecovi, ktorý rozvlnil sieť odkrytej brány, ale pískal sa ofsajd. Situáciu overoval VAR, ktorý rozhodol, že gól padol regulérne. V 86. minúte bol žltou kartou odmenený hráč AS Okunola, rovnako tak v tretej nadstavenej minúte za úder do hlavy Bobček. Priamy kop zahral Bainović a Frühwald vyrazil nad. V siedmej nadstavenej minúte stihol ešte žltú kartu obdržať Zsigmund. Trenčín napriek lepšiemu hernému prejavu v druhom polčase podľahol na domácej tráve Ružomberku vysoko 0:3.

Autor: Dušan Guman / sport.sk