13.05.2023 16:30 CET
1 : 2
(0:1)

Slovan si na Štiavničkách zabezpečil titul

V deviatom kole nadstavbovej časti Fortunaligy potvrdil ŠK Slovan Bratislava pozíciu favorita a na Štiavničkách nad domácim MFK Dukla Banská Bystrica vyhral 2:1 (1:0).

V deviatej minúte Balić umne prihral do súperovej 16-ky, a Križan predviedol rozhodujúci sklz; skóre sa nemenilo. V dvanástej minúte si Čavrić našiel správne miesto v pokutovom území a vonkajškom premenil Lovatov center na vedúci gól Slovana - 0:1. V 22. minúte Faško našiel Rymarenka. De Marco ho musel blokovať, pretože to smrdelo nebezpečnou šancou. Rymarenkovu akciu ukončila jeho ruka, ktorou zahral na hranici veľkého vápna. V 26. minúte domáci Rymarenko oklamal De Marca aj Kankavu, avšak jeho zakončenie našlo iba obetavého Križana. V pokutovom území belasých teraz bolo dosť horúco. V 35. minúte sa bolestivo zranil brankár Trnovský, ktorý padol na trávnik. Vyzeralo to na predný stehenný sval; dole z hracej plochy gólmanovi hostí pomáhal Križan. Na jeho uvoľnené miesto prišiel Adrián Chovan. V 42. minúte Čakvetadze získal prihrávku od Abubakariho. Potom tesne minul ľavú žrď brány gólmana Hrušku. Viac gólov v prvom polčase diváci nevideli, a tak celky schádzali do kabín na prestávku za jednogólového vedenia Slovana.

V 60. minúte brankár Hruška vybehol oproti Abubakarimu v snahe odstaviť ho od lopty. Vznikol z toho faul a rozhodca ukázal na biely bod. Pokutový kop bezpečne premenil Čavrić, ktorý tak zaznamenal druhý presný zásah v zápase. V 65. minúte si Balić porozumel s Ľuptákom, ktorého zakončenie bolo veľmi slabé a nepresné. V 66. minúte Chovan na bránkovej čiare skrotil Faškovu hlavičku. V 67. minúte narobila Bystričanom problémy lopta, odrazená od chrbta Balića. Abubakari pálil zblízka, no zaskvel sa Hruška. Bol z toho rohový kop. V 89. minúte sa "vojakom" podarilo rozvlniť sieť a streliť kontaktný gól. Depetrisovi pekne sadla hlavička z jedenástich - dvanástich metrov - 1:2. Dukla Banská Bystrica zarmútila svojich fanúšikov, keď v sobotu podľahla doma bratislavskému Slovanu a zároveň obhajcovi titulu 1:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk