08.04.2023 18:00 CET
2 : 0
(0:0)

"Vojaci" zlomili Trnavu v druhom polčase, Spartak nepremenil jedenástku

Dukla Banská Bystrica zdolala vo štvrtom kole fortunaligovej nadstavby Spartak Trnava 2:0 (0:0).

V piatej minúte sa Ristovski presadil na ľavej strane. Loptu si potiahol do stredu, odkiaľ vyslal razantný pokus na Hrušku, ktorý jeho zakončenie musel vyrážať. V 22. minúte Hruška stratil loptu v najhoršom možnom momente; nechtiac ju prihral Ristovskemu, ktorý bol však príliš z uhla a jeho následnú prihrávku na Bukatu odvrátil Balič. V 39. minúte Balič odcentroval na hlavu Franka, ktorého zakončenie zvnútra šestnástky zneškodnil dobrým zákrokom Vantruba. Prvý polčas nadstavil hlavný arbiter o tri minúty.

V 56. minúte Faškova prihrávka prešla k Záhumenskému, a striedajúci hráč zvnútra šestnástky vystrelil mimo bránky. V 60. minúte Polievka takisto z pokutového územia trafil iba bočnú sieť. V 71. minúte boli blízko k otvoreniu skóre domáci hráči. Faško odcentroval z ľavej strany na zadnú žrď Pišojovi, ktorý priťukol Frankovi. Domáci útočník sa síce hlavou nepresadil, no k odrazenej lopte sa dostal Balič a ľavačkou poriadne preveril pozornosť Vantrubu. V 73. minúte sa Balič otočil okolo súperových obrancov a ľavačkou prekonal Vantrubu - 1:0. V 75. minúte mali hostia výhodu pokutového kopu. Po centri Štefánika z pravej strany stiahol vo vlastnej šestnástke Uhrinčať Procházku, čo neušlo pozornosti arbitrov. Koštrna sa ale pri realizácii penalty pošmykol a bránku Hrušku prestrelil. V 85. minúte Bukata v páde z dobrej pozície mieril mimo. V 90. minúte sa v skrumáži pred bránkou najlepšie zorientoval Depetris a zblízka dorazil loptu za Vantrubu - 2:0. Zápas sa nadstavoval o päť minút. Nováčik MFK Dukla Banská Bystrica zdolal súpera zvučného mena z Trnavy 2:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk