25.02.2023 15:00 CET
1 : 1
(0:1)

Slovan prišiel v Zlatých Moravciach o prvenstvo v tabuľke

FC ViOn Zlaté Moravce dokázal v 21. kole Fortunaligy remizovať s ŠK Slovan Bratislava pred vlastnými divákmi 1:1 (0:1), čím belasých pripravil o líderskú pozíciu v tabuľke.

V šiestej minúte získal loptu za šestnástkou Kankava a hneď vystrelil. Tesne minul pravú žrď. V 14. minúte po opakovanom centri hlavičkoval Križan, lenže tesne vedľa brány. Lukáč si vydýchol. V 25. minúte otvoril skóre duelu Vladimír Weiss. Podarilo sa mu to zakončením z priameho kopu. Lukáč sa hádzal k ľavej žrdi, ale na strelu kapitána Slovana bol prikrátky - 0:1. Arbiter v prvom polčase nadstavil len jednu minútu.

V 53. minúte Sloboda posunul loptu na pravé krídlo Suľovi, ktorý prihrával na malé vápno. Križan si v sklze pred Almeidom strelil vlastný gól, pretože Almeida sa lopty nedotkol. Zlaté Moravce vyrovnali na 1:1. V 56. minúte Green prihrával pod seba. Čavričova strela bola nedôrazná a skončila na brániacom hráčovi. Hneď nato Abubakari zakončil nožničkami do brvna. V 88. minúte Lovat nabíjal po tráve, a Zuberu zblízka nedostal loptu za Lukáča. Druhý polčas sa nadstavoval štyri minúty, no počas nich sa už skóre viackrát nemenilo. ŠK Slovan Bratislava iba remizoval na pôde FC ViOn Zlaté Moravce po výsledku 1:1, hoci po prvom polčase nad papierovo slabším rivalom viedol.

Autor: Dušan Guman / sport.sk