21.04.2023 17:30 CET
4 : 1
(2:0)

"Ruža" naďalej kraľuje skupine o záchranu, jej formu okúsil Trenčín

MFK Ružomberok opäť naplno bodoval v predohrávke šiesteho kola nadstavbovej časti Fortunaligy, keď v skupine o záchranu v najvyššej súťaži presvedčivo zdolal As Trenčín pomerom 4:1 (2:0).

V trinástej minúte Selecký našiel Bobčeka, ktorý prekonal brankára, no situáciu musel preveriť VAR. Zásah napokon neplatil pre ofsajd. V 16. minúte Madleňák prihral Seleckému, ktorý strelou z vnútra veľkého vápna minul bližšiu žrď. V 19. minúte sa na opačnej strane dostal do šance Azango, ktorého strelu vyrazil nohou Ťapaj. V 21. minúte premenil center Bobček hlavou na prvý gól stretnutia - 1:0. V 23. minúte obdržal žltú kartu za faul v strede ihriska Trenčan Azango. V 28. minúte vystrelil Madleňák. Brankár jeho pokus vyrazil pred Domonkosa, ktorý loptu dokopol do siete - 2:0. V 39. minúte sa žlté napomenutie ušlo domácemu Zsigmundovi. V 41. minúte sa lopta po rohu poodrážala až pred Soaresa, ktorý spoza veľkého vápna zakončil nad. Prvý polčas hlavný arbiter nadstavil o štyri minúty.

V 50. minúte videl žltú kartu hosťujúci Bagin. V 52. minúte Azango vypálil z mierneho uhla, a jeho strelu vyrazil Ťapaj. V 56. minúte sa zažltilo Lavrinčíkovi. V 58. minúte zaznamenal kontaktný gól Gajdoš - 2:1. V 61. minúte Šefčík odcentroval z pravej strany, no Madleňák pred odkrytou časťou trenčianskej brány minul loptu. V 66. minúte sa svojho druhého kartového trestu dopustil Azango a musel predčasne pod sprchy. V 73. minúte Bobček nabil Gerecovi, ktorý strelou k bližšej žrdi upravil na 3:1. V 79. minúte Kupusovićove zakončenie zneškodnil Ťapaj. V 81. minúte Selecký ranou zblízka trafil Vozinhu. Krátko nato to z veľkej vzdialenosti skúsil Bainović a natiahol Ťapaja, ktorý vyrazil. V 83. minúte Mojžiš ani na dvakrát neprestrelil hráčov pred sebou a Bobček netrafil priestor troch žrdí. V 84. minúte Bobček zakončil z mierneho uhla; tesne minul bližší horný roh trenčianskej brány. V 85. minúte Bobček zopakoval podobný scenár z hranice vápna. V 90. minúte brankár neodkopol ideálne a Gerec ho chcel prelobovať. Jeho pokus bol stečovaný tesne nad. V nadstavenom čase sa po rohu presadil Kelemen a bolo to už o tri góly. Ružomberok potvrdil pozíciu suverénneho lídra nadstavbovej skupiny o záchranu vo Fortunalige a AS Trenčín porazil vysoko 4:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk