04.03.2023 16:30 CET
1 : 2
(0:0)

Dukla si na Záhorí vybojovala prvú šestku

V 22. kole aktuálneho ročníka Fortunaligy nestačil domáci MFK Skalica na Duklu Banská Bystrica, bojujúcu o účasť v prvej nadstavbovej šestke o titul a podľahol jej na Záhorí 1:2 (0:0).

V dvanástej minúte dostal Medved dobrú prihrávku do samostatného úniku. Jeho zakončenie však bolo nepresné. V 35. minúte odbržal žltú kartu Bystričan Richtárech. V 41. minúte sa rovnaká vec prihodila hosťujúcemu Polievkovi, ktorý sa dopustil útočného faulu. V 57. minúte dostal žltý trest za nešportové správanie Hurtado. V 60. minúte ukázal hlavný rozhodca na biely bod a hostia zahrávali pokutový kop. Za protesty videl žltú kartu domáci Blažek. Z bieleho bodu bol úspešný kanonier hostí Róbert Polievka. V 65. minúte Skalica rozohrala rohový kop, po ktorom nastal v pokutovom území závar. Lopta našla Yaa, ktorý z gólmana Hrušku urobil štatistu - 1:1.

V 68. minúte sa previnili domáci Morong a Rudzan a obaja videli žltú kartu. V 69. minúte skončila gólom nenápadná akcia hostí. Šťastným strelcom bol Andrija Balič - 1:2. Duel v Skalici nadstavil hlavný arbiter o sedem minút. Ďalšie góly však už na Záhorí nepadli, a tak MFK Dukla Banská Bystrica zvíťazil na pôde súpera 2:1. Zároveň si pripísal tri nesmierne cenné body. Keďže Ružomberok nedokázal doma bodovať s Dunajskou Stredou, do prvej nadstavbovej šestky o titul sa tak na jeho úkor dostali práve "vojaci". Ďalším šťastným tímom, ktorému sa to podarilo, je Žilina.

Autor: Dušan Guman / sport.sk