23.07.2022 18:00 CET
4 : 0
(1:0)

Slovan si po Ferencvároši zgustol aj na Trenčíne

ŠK Slovan Bratislava sa tentoraz po vydarenom zápase v Lige majstrov poriadne pochlapil a na Tehelnom poli nenechal nič na náhodu, keď celok AS Trenčín porazil s prehľadom vysoko 4:0 (1:0).

V desiatej minúte zakončil v páde tesne vedľa Green. V 18. minúte mal Kukučka čo robiť, aby Holmanovu strelu pri pravej žrdi vytesnil na rohový kop. V 21. minúte zamedzil Kukučka ďalšej veľmi dobrej šanci Slovana. V 26. minúte Abenova nie príliš razantná hlavička skončila na ľavej žrdi. Už o minútu nato Kupusovičovu hlavičku Chovan vyrazil na rohový kop.

V 31. minúte Kukučka veľmi dobre vychytal Čakvetadzeho pravou nohou. V 36. minúte si Hrnčár spracoval Holmanovu prihrávku a napriahol spoza šestnástky. Jeho pokus letel tesne nad zemou a zapadol k ľavej žrdi. Zdalo sa, že tam ešte bol jemný teč Stojsavljeviča - 1:0. Za tohto stavu schádzali mužstvá do kabín na polčasovú prestávku.

Dve minúty po obrátke zakončoval po kombinácii s Čakvetadzem z prvej Holman a tesne minul ľavú žrď. V 66. minúte dobrú šancu nepremenil Ramírez; loptu poslal do náruče Kukučku. V rovnakej minúte opäť mohol udrieť Venezuelčan. Dobehol ho Stojsavljevič a loptu mu v poslednej chvíli vykopol. V 67. minúte ušiel ofsajdovej pasci Green. Išiel sám na Kukučku a prekonal ho strelou pomedzi nohy k ľavej žrdi - 2:0.

V 74. minúte Mustafič vo veľkej šanci trafil iba presúvajúceho sa brankára hostí. V 82. minúte Kankava peknou nahrávkou našiel Kucku. Juraj sa zbavil hráča, vytvoril si streleckú pozíciu a zakončil k pravej žrdi - 3:0. V 85. minúte Šaponjič zo šiestich metrov prestrelil bránu. V poslednej minúte riadneho hracieho času Barseghjan prihral na malé vápno Hrnčárovi, ktorý sa zblízka nemýlil.

Slovan Bratislava zdolal AS Trenčín vysoko 4:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk