20.05.2023 18:00 CET
0 : 1
(0:0)

Slovan uzavrel majstrovskú sezónu prehrou s Podbrezovou

V poslednom kole aktuálneho ročníka Fortunaligy podľahol ŠK Slovan Bratislava Železiarňam Podbrezová 0:1 (0:0). Po zápase prepukli v hlavnom meste majstrovské oslavy.

V 17. minúte Sangare cez Lovata prihral pred bránu. Tam sa snažil skórovať Pavúk, a gólovú radosť mu prekazil Chovan. V 21. minúte už prebiehali oslavy fanúšikov domáceho tímu, ktorí okraj hracej plochy zahádzali konfetami. Hra musela byť hlavným arbitrom na chvíľu prerušená. Rovnaký stav trval ešte aj v 28. minúte, a tak si hráči dožičili občerstvenie vo forme tekutín. V 37. minúte mali veľkú možnosť otvoriť skóre duelu "železiari". Pavúk sa zásluhou svojej dravosti dostal cez trojicu protihráčov, a jeho strelu zneškodnil gólman Chovan. Stav ostal 0:0. V nadstavenom čase prvého polčasu Slovan zahrával priamy kop. Weissovi sa podaril dobrý center na Lichého, ktorý vo veľmi dobrej pozícii hlavou netrafil bránu. Vo ôsmej minúte nadstavenia na päťke po centri Weissa hlavičkoval Abubakari a vynikol Ludha. Na polčasovú prestávku schádzali tímy za nerozhodného a bezgólového stavu.

V 46. minúte Ďatko z vyše 20-tich metrov trafil k vzdialenejšej ľavej žrdi - 0:1. V 47. minúte Paraj mieril pod brvno, no Chovan to vyškriabal. V 53. minúte Abubakari spálil gólovú šancu, keď zvnútra vápna netrafil bránu. V 61. minúte zasóloval Weiss, a nenašiel spoluhráča. Kucka trafil futbalistu pred sebou. V 67. minúte nehlavičkoval presne Zmrhal. V 71. minúte Abubakari opäť netrafil bránu. V 89. minúte sa Zuberu rútil na Ludhu, ale neskóroval. Gólman hostí loptu vykopol pravou nohou. Slovan prehral na záver sezóny s Podbrezovou 0:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk