25.02.2023 15:00 CET
3 : 2
(3:0)

Spartak dopustil s Trenčínom drámu

Spartak Trnava bodoval v 21. kole Fortunaligy podľa očakávaní naplno, keď v City Arene zdolal AS Trenčín 3:2 (3:0).

Už v tretej minúte sa lopta po zblokovanej strele Taiwa dostala k Twardzikovi, ktorý zakončením z prvej prepálil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:0. V šiestej minúte sa v dobrej pozícii ocitol Ofori a presnou strelou k tyčke prekonal Vozinhu - 2:0. V 14. minúte Taiwo dokázal v ťažkej pozícii pretlačiť loptu cez brankára Vozinhu a vyzeralo to na ďalší zásah Spartaka. Tesne pred bránkovou čiarou ju však odkopol Bagin. V 19. minúte vystrelil spoza šestnástky Twardzik, no iba tesne vedľa brány. V 24. minúte dostal Taiwo prihrávku za obranu a ocitol sa blízko súperovho brankára. Vozinha proti nemu úspešne vystúpil a strelu vyrazil. V 26. minúte sa po centri od rohovej zástavky k streleckému pokusu dostal Štetina. Vozinha jeho hlavičku chytil do rukavíc. V 33. minúte Mikovičovej hlavičke chýbala razancia a Vozinha ju skrotil. V 40. minúte si Taiwo po veľkom zaváhaní trenčianskej obrany a brankára Vozinhu spracoval dlhý nákop Takáča, aby vzápätí poslal loptu do prázdnej brány - 3:0. V 44. minúte Soares vyslal pokus zvnútra pokutového územia, ale Takáč bol na mieste. Trnava schádzala do kabíny na polčas s trojgólovým vedením.

V 59. minúte Kozlovský prenikol cez viacerých protihráčov až do súperovej šestnástky, kde bol faulovaný. Rozhodca bez väčšieho váhania odpískal penaltu. Gajdoš ju kopol k pravej tyčke, čo bolo presne na opačnú stranu, ako čakal brankár Takáč. Trenčín upravil stav na 3:1. V 63. minúte Mičuda na hranici malého vápna našiel Kupusovića, ktorý z jasnej pozície znížil na rozdiel jediného gólu - 3:2. Dovtedy jasný zápas dostal v tejto chvíli dramatický náboj. V 79. minúte Štefánik skúsil prekvapiť súperovho brankára, keď zakončil z priameho kopu z poriadnej diaľky. Lopta nakoniec preplachtila mimo priestoru troch žrdí. V 83. minúte pokus Gajdoša letel síce blízko k tyčke, ale nebol dostatočne prudký a Takáč ho chytil. V závere duelu sa roztrhlo vrece s kartami. V tretej nadstavenej minúte Hollý po roztržke s Paurom dostal druhú žltú a v zápase predčasne skončil. Spartak Trnava zdolal AS Trenčín 3:2 a vďaka víťazstvu si upevnil tretiu priečku v tabuľke, pričom znížil stratu na Slovan. Trenčín ostáva desiaty.

Autor: Dušan Guman / sport.sk