22.04.2023 18:00 CET
1 : 2
(1:0)

Bystrici vystrieľal štvrtú priečku v Podbrezovej Depetris

FK Železiarne Podbrezová neudržal jednogólový náskok a v šiestom kole nadstavbovej časti Fortunaligy prehral v Zelpo Aréne s MFK Dukla Banská Bystrica o gól 1:2 (1:0).

V tretej minúte Podbrezová nevyužila priamy kop. V úvodných minútach sa hra odvíjala v strede poľa. V desiatej minúte Franko po centri Baliča hlavičkoval nad bránu. V trinástej minúte Špyrka napriahol spoza šestnástky a pozdravil tribúny. V 16. minúte zahrali "železiari" Grešákom rohový kop. Na dvakrát pálil Pavúk, no Hruška bol pripravený.

V 39. minúte Grešák našiel hlavu Bartoša a posledný menovaný usmernil loptu za chrbát brankára Hrušku - 1:0. V 42. minúte domáci predviedli pekný signál, z ktorého mohol skórovať Špyrka. Hruška zachránil obetavým skokom. Vzápätí zabránil gólu i po Bakaľovom pokuse.

V 47. minúte mali konečne príležitosť aj hostia. Po rohovom kope chcel vyrovnať Gorosito, ale nepodarilo sa mu to. V 58. minúte pálil Kabongo a dorážal Grešák. Hrušku teraz zachránila tyč. V 78. minúte obdržal napomenutie v podobe žltej karty hosťujúci Balič. Krátko nato sa Depetris ocitol sám zoči-voči Ludhovi a vyrovnal na 1:1.

V 85. minúte rovnaký hráč otočil skóre vydarenou strelou - 1:2. Popri góle si pripísal i žltú kartu. Zápas sa nadstavoval štyri minúty. Dukla Banská Bystrica potvrdila dobrú formu a na pôde Železiarní Podbrezová zvíťazila o gól 2:1.

Svojho zdolaného súpera a Žilinu, ktorá má odohraný o zápas menej navyše preskočila v tabuľke a aktuálne je v nadstavbovej skupine už štvrtá.

Autor: Dušan Guman / sport.sk