základní část, 5. kolo
26.08.2023 18:00 CET
1 : 2
(0:0)

Rozbehnutí "vojaci" vyrabovali Žitný ostrov, gól a asietnciu si pripísal Polievka

FC DAC 1904 Dunajská Streda narazil na veľmi dobrú formu mužstva MFK Dukla Banská Bystrica, ktorému v piatom kole Niké ligy podľahol doma 1:2 (0:0).

V piatej minúte zlú prihrávku domáceho Dimuna takmer využil Arevalo. Hneď v ďalšej minúte sa črtala dobrá kontra DAC-u, o ktorú sa postaral Sýrčan Ramadan. Chýbala však presnejšia kľúčová prihrávka. V 14. minúte sa v 16-ke domácich najlepšie zorientoval Polievka a jeho prudký volej vyprášil rukavice brankára Popoviča. V 24. minúte hlavný arbiter nariadil občerstvovaciu prestávku. Slovensko zasiahli veľké horúčavy. V 26. minúte Trusovu nebezpečnú prihrávku na Káčera vystihol obranca hostí; nasledoval rohový kop.

V 28. minúte Herc vystrelil asi z 35 metrov, no chýbalo pár centimetrov. V 31. minúte mali niekoľko príležitostí hráči zo Žitného ostrova. Pri poslednej z nich Káčer prudko hľadal Trusu, no dobre zahral brankár Hruška. V 33. minúte Rymarenkove zakončenie z hranice pokutového územia zblokoval Risvanis. V 40. minúte Risvanis fauloval v 16-ke Rymarenka a bol nariadený pokutový kop. Veľkú šancu hostí však z bieleho bodu zahodil Polievka. Zákrokom pri svojej pravej tyči zahviezdil gólman Popovič.

V 53. minúte nechytateľne rutinérsky zakončil Gavrič - 1:0. Hneď v 57. minúte sa vo veľkom vápne otočil okolo vlastnej osi Polievka a naservíroval loptu Rymarenkovi, ktorý rozvlnil sieť - 1:1.

V 73. minúte po tom, čo domáci loptu držali na kopačkách niekoľko minút, udreli "vojaci" opäť. Veľké zaváhanie DAC-u v defenzíve využil po peknom kolotoči pre domáce duo Risvanic - Csinger Polievka - 1:2. V 85. minúte sa Dunajská Streda márne dožadovala pokutového kopu. Dopredu sa predral Veselovský a nabil Čermákovi, ktorý po jemnom dotyku ochotne išiel na trávnik. Banská Bystrica zvíťazila v Dunajskej Strede 2:1.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu