05.08.2023 18:00 CET
5 : 2
(3:0)

Dunajská Streda darovala priaznivcom proti Košiciam gólové hody

Vicemajster z Dunajskej Stredy potvrdil na Žitnom ostrove úlohu favorita a ambiciózneho nováčika z Košíc zdolal v druhom kole Niké ligy vysoko 5:2 (3:0).

V tretej minúte Krstovič otočený chrbtom k bráne hlavičkoval nad. V deviatej minúte získal Krstovič roh. Nasledoval signál na prednú žrď. Trusa predĺžil center Gavriča na zadnú tyč. Z uhla zakončil Brunetti. Dobre zasiahol Kira, no z bezprostrednej blízkosti otvoril skóre Krstovič - 1:0. V 26. minúte domáci prehustili pravú stranu. Do pokutového územia odcentroval Káčer. Krstovič vo výskoku loptu netrafil, ale vyšachoval ním aj posledného obrancu. Andzouana zostal nepokrytý na ľavej žrdi a poľahky zvýšil na 2:0. V 38. minúte Ramadan vnikol do 16-ky a suverénne prekonal Kiru - 3:0. V 43. minúte Gallovič pálil z veľkého uhla a súperovi narobil nepríjemnosti. Stopéri DAC-u sa zapotili. V 44. minúte Krstovič spadol v pokutovom území, no penalta sa nepískala. V 45. minúte Krstovič hlavičkoval do náručia Matúša Kiru.

V 50. minúte Krstovič z trinástich metrov trafil iba Kriváka. Bola to stopercentná šanca. V 61. minúte Krstovič z priameho kopu zahral loptu ponad múr smerom k pravej žrdi a prekonal Kiru druhýkrát v stretnutí - 4:0. V 63. minúte Andzouana dostal priveľa miesta po odvrátenom rohovom kope. Vypálil z diaľky a Kira len s vypätím všetkých síl vyrazil na ďalší roh. V 70. minúte vicemajster chyboval v rozohrávke, Vasiľ však z vnútra 16-ky prestrelil. V 72. minúte volejom minul priestor brány Veselovský. V 74. minúte strieľal Qose, a potom z dorážky Mizerák. Popovič musel vyrážať a mal šťastie, že ľavý obranca Košíc nemieril presne. V 78. minúte Brunetti zahodil šancu hlavou zo štyroch metrov. V 79. minúte Sovič iba čo prišiel na ihrisko a hneď zaznamenal gólovú asistenciu. Vasiľ popod nohy Popoviča znížil na 1:4. V 82. minúte Košice otvorili obranu a vzadu ostali s dvomi hráčmi. Domáci východniarov vyšachovali, Záhradník išiel sprava sám na Kiru a nezľakol sa šance - 5:1. V 83. minúte obrancovia Dunajskej Stredy nedokázali skrotiť skákajúcu loptu. Podarilo sa to Pačindovi, ktorý po zemi znížil na 2:5. Zápas so siedmimi gólmi po štyroch nadstavených minútach skončil. DAC Dunajská Streda prevalcoval nováčika z Košíc vysoko 5:2 a po dvoch kolách má na konte štyri body.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu