29.07.2023 18:00 CET
0 : 0
(0:0)

Michalovce a DAC na úvod Niké ligy divákov gólmi nepotešili

V prvom kole jesennej časti nového ročníka Niké ligy sa na východe rozišli domáce Michalovce a DAC Dunajská Streda bez gólov.

Vo ôsmej minúte Bednár minul loptu, a Trusa sa vďaka pohotovému Szárazovi nedokázal presadiť. V 19. minúte Krstović tesne minul ľavú tyč brány, keď zakončil po otočke. V 32. minúte odcentroval sprava Gavrić. Risvanisova hlavička bola dobrá, no Száraz sa nedal prekvapiť. V 38. minúte Žofčák nasmeroval Marcinovu nahrávku do stredu bránky, kde stál pripravený brankár Petráš.

V 67. minúte Száraz hádzanárskym zákrokom vyrazil nepríjemnú loptu súpera. V 78. minúte zlyhala pred bránou Michaloviec trojica Andzouana, Krstović a Gavrić. V 84. minúte Krstović nerozvlnil sieť michalovskej svätyne zvnútra pokutového územia. V 90. minúte prudko pálil Ramadan. Száraz smer jeho zakončenia vystihol a lopta obišla pravú žrď. V piatej nadstavenej minúte Kalmár vypálil volej spoza 16-ky a rozozvučal žrď. Lopta vzápätí od chrbta domáceho brankára opustila plochu. V siedmej minúte pridaného času MFK ubránil center Dunajskej Stredy. Rohový kop, ktorý mal nasledovať, sa však už nezahrával. Michalovce remizovali s DAC-om na úvod novej sezóny 0:0.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu