25.08.2023 20:30 CET
0 : 2
(0:2)

Michalovce v predohrávke prehrali aj s nováčikom z Košíc

V piatkovej predohrávke piateho kola Niké ligy podľahli trápiace sa Michalovce nováčikovi najvyššej súťaže z Košíc pomerom 0:2 (0:2).

V šiestej minúte spred 16-ky dobre zakončil Faško a brankárovi Szárazovi pomohla pravá tyč. V 19. minúte sa Bahi predral po ľavom krídle do 16-ky, ale center mu nevyšiel podľa predstáv. Kira loptu poľahky pokryl. V 25. minúte mali Košice veľké príležitosti. Najskôr to bola dobre zahraná štandardná situácia v podaní Pačindu na vzdialenejšiu tyč, neskôr niekoľko nebezpečných pokusov.

Pri poslednom z nich zachránil svoj tím na bránkovej čiare obranca Šimko. V 35. minúte sa o prvé zakončenie domácich do priestoru medzi tromi žrďami postaral Steinhübel. V 36. minúte pálil k vzdialenejšej tyči spoza pokutového územia Medved a otvoril si svoj strelecký účet v drese Košíc - 0:1. V 41. minúte hostia ďakovali Marjanovičovi. Ten si na prednej tyči v skrumáži po rohu nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete - 0:2.

V 51. minúte mal veľkú príležitosť navýšiť skóre opäť Medved, keď osamotený bežal na Száraza. Brankár Zemplína tentoraz zatiahol pomyselnú roletu. V 53. minúte Žofčák dobre prihral za obranu súpera. Janošík sa dostal do samostatného úniku, ale premárnil ideálny moment na strelu a napokon z toho nebolo to pravé orechové.

V 82. minúte nepotešil spoluhráčov ani fanúšikov svojho tímu Medved. Vabank domácich sa im takmer nevyplatil. Košický útočník našťastie pre Michalovce nastrelil iba pravú tyč. Nováčik vyhral nad domácim MFK 2:0.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu