0 : 1
(0:0)

Stadion Trnavy (© cityarena.tt)

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 0:1

Už v druhej minúte videl za faul v strede poľa žltú kartu Procházka. Brankár Takáč začínal pod kotlom trnavských ultras a tí mu to hneď na úvod dali "vyžrať", keďže jeho bránu zahádzali umelými potkanmi. Domáci sa mohli dostať do vedenia, avšak Ofori vo výbornej pozícii nevystrelil ideálne a Takáč nemal náročný zákrok.

V 21. minúte potiahol akciu po krídle Daniel, jeho center gólman Slovana vyrazil pred seba, lenže Ofori sa nedostal k strele, výborne zareagoval pozorný Kašia. Trnava bola prvých 25 minút aktívnejším tímom, ale mohla inkasovať. Marcelli si urobil priestor pred šestnástkou, prihral do nej a strelu Barseghjana výborne nohou vykopol Frelih.

Krátko pred koncom prvého polčasu pas Procházku znova Takáč iba poslal pred seba a Ďuriš netrafil prázdnu bránu, no nakoniec sa mával aj pískal ofsajd. Skúsený útočník v úvodnom dejstve, ktoré neprinieslo gól, prehral všetkých štrnásť osobných súbojov, ktorých sa zúčastnil.

Po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil. Tréner Weiss reagoval prvými striedaniami, keď do hry za nevýrazných Gajdoša a Marcelliho poslal Toliča s Metsokom. V 69. minúte sa Slovan dostal do vedenia. Zuberu poslal zľava presnú prihrávku na os pokutového územia, kde ostal voľný Tigran Barseghjan a z prvej skóroval - 0:1.

Arménsky ofenzívny futbalista sa presadil ôsmy raz v tejto sezóne, celkovo sa podieľal už na desiatich góloch (8+2). Pri oslave ho ale musel upokojiť aj čiarový rozhodca, keďže gestami oslavoval pod tribúnou s fanúšikmi Trnavy. Na zápas prišlo 13 583 divákov, čo je nový rekord tejto sezóny.

Trnava sa pokúsila rozohrať signálom z priameho kopu, no zakončujúceho Daniela prečítal Takáč. Definitívne mohol o troch bodoch pre belasých rozhodnúť Blackman. Panamský obranca sa dostal za chrbát obrany, zakončil ale iba do Freliha. V 88. minúte síce Daniel osamotený rozvlnil sieť, nachádzal sa v jasnom ofsajde.

Slovan po víťazstve priebežne poskočil na prvé miesto tabuľky pred Žilinu, tá ale má nedeľný zápas proti Banskej Bystrici k dobru. Trnava zaznamenala prvú prehru v tejto sezóne.

Autor: Livesport.cz / flashscore.sk