V Bosně a Hercegovině hledají trenéra, Baždarević u reprezentace končí

Po novém trenérovi se musí ohlédnout svaz v Bosně a Hercegovině. Mehmed Baždarević měl kontrakt jenom do konce kvalifikace o postup na mistrovství světa do Ruska a asociace stála o prodloužení spolupráce, kouč ovšem nabídku odmítl...

Estonsko - Bosna a Hercegovina 1:2

Fotbalisté Bosny a Hercegoviny urvali vítězství v Estonsku a kvalifikační skupinu zakončili na nepostupovém třetím místě. Domácí byli blízko alespoň získanému bodů, ale rozhodující branku vstřelil šest minut před koncem dvougólový Izet Hajrović.

Preview: Estonsko - Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina má před sebou poslední utkání kvalifikace a velký úkol. Nejtěžší na její situaci je fakt, že svou situaci nemá ve vlastních rukou. I kdyby totiž porazila domácí Estonsko, stále musí doufat, že Řecko ztratí body s posledním Gibraltarem.

Bosna a Hercegovina prohrála, Belgie získala výhru v závěru

Bosna a Hercegovina doma nezvládla duel s Belgií a dost možná ji to bude stát účast na světovém šampionátu. V hodně atraktvním duelu sice do kabin po první půli odcházeli spokojenější domácí, jenže ve druhém poločase se vícekrát prosadila Belgie a tři body si bere domů ona.

Bosna a Hercegovina se pokusí o zázrak proti Belgii

Belgie má zaručený postup z prvního místa a skupinu ovládá bez problémů. Na její brilantní útočnou linii si nyní musí dávat pozor Bosna a Hercegovina, která obsadila druhé místo. Klíčový bude její duel i proto, že třetí Řecko na ni ztrácí jen jediný bod.

Pjanič má zraněné stehno, Juventusu i Bosně bude měsíc chybět

Záložník Miralem Pjanič z Juventusu Turín si před středečním utkáním Ligy mistrů proti Olympiakosu Pireus poranil stehenní sval. Podle vyjádření lékaře bosenské reprezentace bude klubu i národnímu týmu chybět tři až čtyři týdny.

Gibraltar - Bosna a Hercegovina 0:4

Bosna a Hercegovina dokázala napravit čtvrteční zaváhání s konkurenčním Kyprem a tentokráte vyhrála na půdě trpaslíka z Gibrlataru vysoko 4:0, nicméně její vítězství se nerodilo hladce. O poločase vedla pouze jednobrankovým rozdílem a rozhodující dva góly vsítila až v závěrečné desetiminutovce. Díky prohře Řecka s Belgií se posunula na druhé barážové místo se čtrnácti body, Gibraltar je jasně poslední s nulovým bodovým ziskem.

Preview: Gibraltar - Bosna a Hercegovina

Reprezentanti Bosny v letošní kvalifikaci bojují o postup na světový šampionát, nyní se zaměřují především na druhou pozici. V tuto chvíli totiž mají na kontě jedenáct bodů a jsou na třetí příčce o osm bodů za vedoucí Belgií, na druhé Řecko mají manko dvou bodů. Pokud si chtějí udržet reálnou naději alespoň na baráž, tak v neděli musí potvrdit roli velkého favorita na půdě trpaslíka z Gibraltaru, jenž je jasně poslední s nulovým bodovým ziskem.

Kypr nečekaně otočil duel s Bosnou

Bosna a Hercegovina má na svědomí jedno z velkých překvapení. Chtěla se ve venkovním utkání na Kypru stát vítězem a posunout se na druhou příčku, ale to se jí nepovedlo. Ačkoli vedla ještě o poločase, nakonec senzačně prohrála a radovali se Kypřané!

Preview: Kypr - Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina touží po druhém místě a důležitý krok k němu může udělat při venkovním utkání na Kypru. Domácí celek je v tabulce hned za ní a Bosnu navíc dělí od Řecka jen jediný bod. Kypr by rád odvetu za poslední vzájemné utkání.

Bosna a Hercegovina - Řecko 0:0

Tenhle zápas měl pro Bosnu a Hercegovinu znamenat přelom v doposud rozpačité honbě za účastí na mistrovství světa 2018 v Rusku. Domácí zápas s Řeckem, s nímž se právě o kýžené druhé místo přetahuje, skončil neuspokojivou bezgólovou remízou. Ta vyhovuje spíš svěřencům Michaela Skibbeho, kteří čtyři kola před koncem mají v tabulce na Bosnu a Hercegovinu jednobodový náskok.

Preview: Bosna a Hercegovina - Řecko

Řekové dýchají na záda první Belgii. Řekům zase šlape na paty Bosna a Hercegovina, která ztrácí na svého soka jen jeden bod. A aby byla situace před dalším kolem ještě zajímavější, oba týmy si to spolu rozdají o druhé místo hned v pátek.

Bosna a Hercegovina - Gibraltar 5:0

Bosna a Hercegovina splnila svou úlohu a povinné tři body jsou její. Dnes se jej obětí stal maličký Gibraltar, který dostal hned pět branek. Domácí sice hráli bez nejlepšího útočníka kádru Edina Džeka, ale jeho absence jim moc nevadila.

Preview: Bosna a Hercegovina - Gibraltar

Bosna a Hercegovina má před sebou další domácí duel, ve kterém by si měla poradit bez větších potíží. Po minulém zklamání proti Řekům se domácí budou chtít ukázat proti Gibraltaru, který ještě nezískal ani bod a je poslední.

Džeko byl vyloučen za stažení trenek soupeře

Bosenský fotbalista Edin Džeko byl v utkání kvalifikace mistrovství světa s Řeckem vyloučen za to, že protihráči Sokratisi Papastathopulosovi stáhl trenýrky. Švédský sudí Jonas Eriksson za to bývalému hráči Teplic ukázal druhou žlutou kartu. Řecko následně v nastaveném čase vyrovnalo na konečných 1:1...