Další články

Obhájkyně titulu Japonky poslal do finále MS vlastní gól Anglie

Vlastní gól Laury Bassettové ze druhé minuty nastaveného času ukončil tažení anglických fotbalistek mistrovstvím světa. Angličanky v semifinále prohrály s obhájkyněmi titulu z Japonska 1:2.

Američanky vyhrály potřetí v řadě olympijský turnaj

Američanky porazily ve finále olympijského turnaje Japonsko 2:1 a potřetí v řadě dokázaly vybojovat zlaté medaile. Soupeřkám oplatily porážku z loňského finále mistrovství světa díky dvěma brankám Carli Lloydové, která rozhodla v prodloužení i finále v Pekingu.

Japonky věří, že triumf na MS povzbudí poničenou vlast

Fotbalistky Japonska věří, že jejich nedělní triumf ve finále mistrovství světa povzbudí zemi v boji s následky březnového zemětřesení. Inspirující vítězství vůle, při němž ve Frankfurtu dokázaly dvakrát srovnat nepříznivý stav proti favorizovaným Spojeným státům americkým a nakonec vyhrát na penalty, chtěly věnovat všem, kteří jejich zemi po přírodní katastrofě podporovali.

Ženskými šampiónkami se staly po penaltovém rozstřelu Japonky!

Finále ženského mistrovství světa ovládly senzačně fotbalistky Japonska. Ty byly sice po většinu zápasu pod tlakem, na vstřelený gól Američanek ale vždy dokázaly zareagovat a v závěrečném penaltovém rozstřelu rozhodly o svém vítězství 3:2.