Kosovu bude v Plzni chybět nejlepší střelec Muriqi

Reprezentaci Kosova bude ve čtvrtečním klíčovém utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Plzni proti českému týmu i v následném domácím duelu s Anglií chybět největší opora Vedat Muriqi. Nejlepší střelec krátké reprezentační historie balkánského týmu nestihne doléčit zranění kotníku, které utrpěl v zápase turecké ligy za Fenerbahçe Istanbul.

Muriqi a Shala mají před zápasem Kosova v Plzni problémy

Kosovo se chystají na čtvrteční klíčový zápas kvalifikace mistrovství Evropy proti českému týmu v Plzni. Na pondělním úvodním večerním tréninku v Prištině chyběli kvůli zranění zadák Leart Paqarada a záložník Herolind Shala, jenž hrával českou ligu za Liberec a Spartu. Potíže má i nejlepší kosovský střelec Vedat Muriqi, kterého trápí problémy s kotníkem a připravoval se individuálně.

V nominaci Kosova jsou Rashica i Shala, stále chybí Zeneli

Švýcarský trenér Kosova Bernard Challandes povolal na závěrečné dva zápasy kvalifikace mistrovství Evropy v České republice a s Anglií 24 hráčů. Oproti zářijovému úvodnímu souboji s výběrem Jaroslava Šilhavého v Prištině jsou v nominaci záložníci Milot Rashica s Herolindem Shalou, kteří se po vyléčení zranění vrátili do týmu už při říjnovém srazu.

UEFA se rozhodla oddělit při losování týmy Kosova a Ruska

Evropská fotbalová unie UEFA rozhodla, že týmy Kosova a Ruska nesmějí být kvůli bezpečnostním rizikům nalosovány do jedné skupiny. Dnešní verdikt může ovlivnit už losování mistrovství Evropy 2020, které se bude konat 30. listopadu.

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas české reprezentace s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Kosovo doma porazilo i Černou Horu

Výborný první poločas ze strany Kosova nakonec rozhodl o jeho výhře v zápase s Černou Horou. V Prištině padly všechny góly už v prvním poločase. Po deseti minutách rozjásal domácí příznivce Amir Rrahmani a po půlhodině zvyšoval na konečný výsledek Vedat Muriqi. Kosovo se stále drží ve hře o postup na šampionát, na druhé Čechy ztrácí jeden bod.

Kosovo touží proti Černé Hoře zatlačit na Čechy

Černá Hora se již nemůže z "české" skupiny A kvalifikovat ani skrze baráž, což potenciálně činí tento domácí zápas Kosova oddechovým. Ve 150 kilometrů vzdálené Podgorice na druhou stranu jistě netouží zakončit celý kvalifikační cyklus bez jediné výhry, a tak se na tento prestižní sousedský duel bezesporu namotivovat dokážou. Například kapitán Černé Hory Fatos Beqiraj se v Kosovu sám narodil...

Čeští reprezentanti v listopadu přivítají Kosovo v Plzni

Čeští reprezentanti odehrají předposlední zápas evropské kvalifikace 14. listopadu proti Kosovu v Plzni. Předprodej vstupenek začne v polovině října, lístky budou stát od 290 do 690 korun. Fotbalová asociace ČR o tom informovala v tiskové zprávě.

Kosovo sice zdramatizovalo utkání s Anglií, ale odjíždí poraženo

To byla parádní podívaná! Po prvním poločase to sice vypadalo, že s Kosovem je ámen, jenže ve druhé půli se mu povedlo zabrat. Výsledkem je hodně divoké skóre 5:3 pro hrdý Albion.

Kosovo chce po Česku zaskočit i Anglii

Skupina A se z pohledu českého fanouška pořádně zamotala a zkomplikovala, z čehož těží především dvě skvadry. Tou první je favorit skupiny z Británie a kromě něj se raduje také Kosovo. A právě to se s Anglií potká v úterý.

Byli jsme připraveni na hřišti zemřít, řekl trenér Kosova

Kapitán Kosova Amir Rrahmani označil výkon proti české reprezentaci v sobotním utkání kvalifikace mistrovství Evropy za nejlepší, jaký jeho tým dosud podal. Domácí hráče těšilo, že vítězstvím 2:1 ukázali, jak se za poslední tři roky zlepšili. Na trávníku vyprodaného stadionu v Prištině prý byli ochotni zemřít. Po polovině skupiny se Kosované posunuli na postupové druhé místo.

Kosovo otočilo zápas s Českem a senzačně zvítězilo

Z Kosova jede česká reprezentace překvapivě s prázdnou. Díky Patriku Schickovi sice šli svěřenci trenéra Šilhavého do vedení, jenže domácí díky větší aktivitě a troše štěstí otočili vývoj zápasu a tři body zůstávají v Prištině.

Kosovo spoléhá na fanoušky, stadion byl vyprodaný za dvě hodiny

Reprezentanti Kosova před sobotním zápasem kvalifikace mistrovství Evropy s českým týmem spoléhají na pomoc fanatického publika. Stadion v Prištině s kapacitou 13.500 míst byl vyprodaný za dvě hodiny a trenér Bernard Challandes považuje diváckou podporu za klíčový faktor utkání. Favoritem je podle něj český celek.

Čechy čeká v Kosovu přímý souboj o druhé místo ve skupině

Čeští fotbalisté v sobotu odehrají čtvrtý z osmi zápasů kvalifikace o postup na mistrovství Evropy v příštím roce. Reprezentanti nastoupí v Prištině k přímému souboji o postupové druhé místo ve skupině proti domácímu Kosovu, které z třetí příčky ztrácí jen bod. V úterý pak svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého uzavřou zářijový blok utkáním na půdě dalšího balkánského soupeře Černé Hory.

Kosovo řeší před Čechy problémy se zraněními opor

Kosovští fotbalisté řeší před nadcházejícími zápasy evropské kvalifikace v sobotu s Českem a příští úterý v Anglii problémy kvůli zraněným oporám. Švýcarský trenér Bernard Challandes postrádá pětici důležitých hráčů včetně nejlepšího střelce krátké reprezentační historie balkánské země Arbera Zeneliho.