18.07.202321:56

Ženská reprezentace podlehla Severnímu Irsku

České fotbalistky podlehly v Opavě v přípravném utkání Severnímu Irsku 0:2. Svěřenkyně trenéra Karla Rady překvapivě nenavázaly na páteční výhru 3:0 proti Slovenkám.

Hostující tým poslala do vedení v 26. minutě Sarah McFaddenová, krátce po změně stran se prosadila Kerry Anne Beattieová.

Další zápasy čekají Češky v září, kdy vstoupí do premiérového ročníku Ligy národů.

Česko - Severní Irsko 0:2 (0:1) Branky: 26. McFaddenová, 48. Beattieová. Sestava ČR: Votíková - Dlasková (63. Šlajsová), Pochmanová, Jelínková (85. Kotrčová), Pěčková - Cahynová - Cvrčková (63. K. Růžičková), K. Dubcová, Sonntagová (46. Svitková), Černá (63. Khýrová) - Žufánková (46. Stašková). Trenér: Rada.
08.07.202211:46

Nelsonová nejstarší střelkyní na ME žen

Sedmatřicetiletá obránkyně Julie Nelsonová se ve čtvrtek stala nejstarší střelkyní v historii mistrovství Evropy žen. V Southamptonu se při porážce 1:4 s Norskem postarala o jediný gól Severního Irska. Nelsonová v 37. minutě snížila na 1:3 a ve 37 letech a 33 dnech se postarala o nový rekord ženského Eura. Dosavadní nejstarší střelkyni Patriziu Panicovou z Itálie překonala o tři roky. "Rozhodně jsem nečekala, že zrovna já dám gól. Vždyť jsem už léta neskórovala," citovala agentura Reuters Nelsonovou, která navíc zaznamenala premiérový zásah Severního Irska na velkých turnajích. "Je to prostě něco neuvěřitelného," dodala.