Ukrajinský večer plný překvapení. Albionu při první ztrátě vytrhl trn z paty nečekaný zachránce

Anglie v kvalifikační skupině C o postup na mistrovství Evropy poprvé zaváhala, když si z utkání proti Ukrajině odvezla remízu 1:1. Hvězdný útok Albionu se před bouřlivým publikem na neutrální půdě ve Vratislavi takřka nedostal do hry, na úvodní gól žlutomodrých z kopačky Oleksandra Zinčenka tak musel odpovědět pravý bek Kyle Walker. Pro 33letého obránce Manchesteru City se jednalo o premiérový reprezentační zásah, na který si musel počkat dlouhých 77 zápasů.

Ukrajina by ráda zastavila rozjeté Angličany a přiblížila se postupu

Angličané zatím neomezeně vládnou tabulce skupiny C a mají plný počet bodů. Rádi by v tom pokračovali i po dalším výletu za hranice své země, tentokrát do Polska. V Tarczyński Areně je totiž čekají zde v azylu hrající Ukrajinci, kterým se zatím daří trochu držet krok s absolutním lídrem.

Stadion v Edenu by mohl hostit kvalifikační zápas Ukrajiny

Pražský Eden by mohl hostit říjnový domácí zápas ukrajinských hráčů v evropské kvalifikaci proti Severní Makedonii. Slavia, která na stadionu působí, nabídla, že uhradí náklady na pobyt týmu. Předseda představenstva červenobílých Jaroslav Tvrdík na dnešní snídani s novináři uvedl, že ukrajinská strana vybírá z několika možností a že jasno by mělo být v nejbližších dnech.

Ukrajina se nadřela, ale nakonec Maltu těsně porazila

Ukrajina se na tři body nadřela, ale nakonec může hlásit, že Malta v trnavském azylu padla. Jediným gólem se o to postaral Viktor Cyhankov, který se dvacet minut před koncem prosadil z penalty.

Ukrajina nechce připustit zaváhání, v duelu s Maltou je jasným favoritem

V pořádně nepříjemné situaci byla před pár dny Ukrajina. Na půdě Severní Makedonie už po prvním poločase prohrávala o dva góly, vypadalo to, že by mohla i po druhém kvalifikačním utkání zůstat bez bodového zápisu. Předvedla ovšem nakonec famózní obrat. A na ten hodlá bezpochyby navázat v domácím vystoupení s Maltou, která je v tabulce skupiny C poslední.

Severní Makedonie se rozsypala jako domeček z karet, výhru slavila Ukrajina

Zdálo se, že v tomhle kvalifikačním souboji o EURO 2024 se Severní Makedonie zaraduje z tříbodového výsledku. A hodně důležitého. Jenže kolaps, jaký nastal zhruba v poslední třetině tohoto utkání, jí jednoduše dost pokazil náladu. Ukrajině se během krátké chvíle nejen zdařilo dohnat dvougólové manko, ale nakonec díky klíčové trefě Viktora Cyhankova slavila i výhru.

Naváže Ukrajina na slušný výkon z přáteláku? V důležitém klání vyzve Severní Makedonii

Zatím pouze jediný zápas sehrály Severní Makedonie a Ukrajina v boji o postup na EURO 2024. A zatímco domácí v prvním mači slavili výhru, hosté padli. Teď každopádně vyzvou balkánští Risovi po papírové stránce daleko náročnějšího protivníka. Ten navíc před několika dny ukázal, že se může měřit i s těmi největšími giganty, a přicestuje jistě notně povzbuzený.

Rebrov se vrací do vlasti, byl jmenován trenérem ukrajinské reprezentace

Serhij Rebrov stihl během několika desítek hodin změnit zaměstnavatele. Ukrajinský trenér se minulý týden rozloučil s celkem Al Ain ze Spojených arabských emirátů a rychle se vrátil do vlasti, kde povede reprezentaci.

Ukrajinci neuposlechnou zákaz vlády, budou pokračovat v kvalifikaci

Ukrajinští fotbalisté budou pokračovat v kvalifikaci mistrovství Evropy 2024, i když vláda nedávno zakázala reprezentačním týmům účast v soutěžích, v kterých figurují Rusové a Bělorusové. Oznámil to šéf ukrajinského fotbalu Andrij Pavelko na facebooku.

Anglie si poradila s Ukrajinou, trefili se Kane se Sakou

Angličané neměli s Ukrajinci slitování a bez potíží si s nimi poradili. Doma vyhráli o dvě branky, jejichž autory se stali ještě v prvním poločase Harry Kane a také Bukayo Saka. Oba góly od sebe dělily jen pouhé tři minuty.

Anglie chce na úspěšný vstup navázat proti Ukrajině

Zatímco Angličané půjdou do nedělního zápasu posilnění o důležité vítězství v Itálii, pro jejich protivníka z Ukrajiny jde o úvodní utkání skupiny. Body by se hostům každopádně v takto náročné skupině obzvláště hodili.

Na Ukrajině končí Petrakov, střídá ho Rebrov

Ukrajina v červnu nebyla daleko od postupu na světový šampionát v Kataru, rozhodující utkání baráže s Walesem ovšem nezvládla, a tamní fotbalový svaz se tak rozhodl již dále nespolupracovat s Oleksandrem Petrakovem. Už minulý týden na zasedání výkonného výboru se o prodloužení jeho smlouvy nedebatovalo, pětašedesátiletý kouč ji měl platnou do konce kalendářního roku.

Ukrajina cestu za vstřelenou branku nenašla, do Ligy A tak proklouzlo Skotsko

Skotsko se dokázalo proti Ukrajině dopracovat k bezbrankové plichtě, která mu stačila na udržení prvního místa v tabulce, a to mu zaručilo postup do nejvyšší úrovně Ligy národů. A nutno říci, že za svá vystoupení si takovou výsadu skutečně zasloužilo, neboť dohromady na své konto uzmulo solidních třináct bodů z možných osmnácti. Jeho soupeř urval o dva méně.

Ukrajina se Skotskem si to rozdají o přímý postup

Ve skupině B1 ještě čeká na rozklíčování jedna zásadní otázka. Sestupující už je jistý, ale o tom, kdo postoupí, zatím jasno není. Až v posledním kole se rozhodne, zda se bude radovat domácí Ukrajina, nebo jestli na prvním místě zůstane i po skončení zápasu Skotsko.

Ukrajina potupila obranu Arménie pěti góly

Ukrajinci velmi rázně odpověděli na nedávnou porážku se Skotskem a do sítě domácí Arménie vpravili ponižujících pět branek. První půle ještě vypadala jako nudná pasáž, ale po změně stran Ukrajinci zasadili do sítě brankáře Jurčenak čtyři branky. Dvěma zásahy se blýskl střídající kanonýr Artjom Dovbyk.