Buščan - Zabarnyj, Kryvcov, Matvijenko - Karavajev, Sydorčuk, Zinčenko, Mykolenko - Šaparenko - Jaremčuk, Jarmolenko.
Anglie: Pickford - Walker, Stones, Maguire, Shaw - Rice, Phillips - Sancho, Mount, Sterling - Kane.

01.07.202112:48

V sobotu večer budou pískat Němci

Angličané vyřadili Němce a co dočinění s nimi budou mít i ve čtvrtfinále ME. Souboj s Ukrajinou bude jako hlavní rozhodčí řídit Felix Brych, jeho asistenty budou Mark Borsch a Stefan Lupp.

uefa.com
30.06.202114:47

Bjesjedin bude šest měsíců bez fotbalu

Až v roce 2022 se na trávníky vrátí Artem Bjesjedin. Ukrajinský útočník včera utrpěl zranění kolene a jedná se o vážný problém, jehož součástí jsou poškozené vazy i drobné zlomeniny kůstek. Vše dnes potvrdilo vedení Dynama Kyjev, jehož barvy fotbalista hájí.

sport-express.ru
30.06.202113:54

Bjesjedin přijde o zbytek mistrovství Evropy

Ukrajina udolala Švédsko a postoupila do čtvrtfinále mistrovství Evropy, za což zaplatila jedním zraněním. Mimo hru je útočník Artem Bjesjedin, ten včera utrpěl zranění kolene a jedná se o vážnější problém, který pro něho znamená stopku pro zbytek turnaje.

vi.nl
30.06.202109:18

Mužem zápasu byl Zinčenko

Oleksandr Zinčenko se stal hvězdou včerejšího osmifinálového zápasu Švédsko - Ukrajina. Záložník se brankou podílel na postupu Ukrajiny mezi poslední osmičku. Ukrajinci vyhráli po prodloužení 2:1.

uefa.com
29.06.202123:34

Ukrajinci v prodloužení udolali Švédy

Výsledek večerního osmifinále mistrovství Evropy: Švédsko - Ukrajina 1:2 po prodl. (43. Forsberg - 27. Zinčenko, 120.+1 Dovbyk).

29.06.202123:13

Bjesjedin střídal po ošklivém zákroku

Ukrajinský útočník Artem Bjesjedin musel vystřídat v zápase se Švédskem po zákroku Marcuse Danielsona, který jej ošklivě zasáhl podrážkou do kolena. Zatímco švédský obránce odešel ze hřiště s červenou kartou, Bjesjedin v doprovodu lékařů odkulhal sotva deset minut po svém nástupu na hřiště s podezřením na vážnější zranění.

29.06.202122:48

Švédové s Ukrajinci budou prodlužovat

Výsledek osmifinále mistrovství Evropy po 90 minutách: Švédsko - Ukrajina 1:1 (43. Forsberg - 27. Zinčenko).

29.06.202121:46

Švédové hrají s Ukrajinou nerozhodně

Poločasový výsledek osmifinále mistrovství Evropy: Švédsko - Ukrajina 1:1 (43. Forsberg - 27. Zinčenko).

29.06.202120:10

Sestavy: Švédsko - Ukrajina

Základní sestavy pro večerní osmifinále mistrovství Evropy:
Švédsko: Olsen - Lustig, Lindelöf, Danielson, Augustinsson - S. Larsson, Olsson, Ekdal, Forsberg - Kulusevski, Isak.
Ukrajina: Buščan - Karavajev, Zabarnyj, Kryvcov, Matvyjenko - Sydorčuk, Stěpaněnko, Zinčenko - Jarmolenko, Jaremčuk, Šaparenko.

21.06.202121:18

Ukrajinci už moc v postup nevěří

Ukrajina prohrála s Rakouskem a ve skupině C obsadí na mistrovství Evropy třetí místo. Naději na postup sice ještě má, ale se třemi body a negativním skóre 4:5 není příliš reálná. "Budeme doufat, ale nemyslím si, že šance na postup je velká. Musíme počkat, jestli další zápasy dopadnou tak, jak potřebujeme," uvedl ukrajinský obránce či záložník Olexandr Zinčenko. Do osmifinále postoupí čtyři nejlepší mužstva ze šesti na třetích místech.

ČTK
21.06.202119:52

Rakušané udolali Ukrajinu a postupují

Výsledek podvečerního utkání mistrovství Evropy: Ukrajina - Rakousko 0:1 (25. Baumgartner).

21.06.202118:53

Rakušané vedou nad Ukrajinou

Poločasový výsledek podvečerního utkání mistrovství Evropy: Ukrajina - Rakousku 0:1 (21. Baumgartner).

21.06.202117:04

Sestavy: Ukrajina - Rakousko

Základní sestavy pro dnešní zápas mistrovství Evropy:
Ukrajina:
Buščan - Karavajev, Zabarnyj, Matvijenko, Mykolenko - Sydorčuk - Jarmolenko, Šaparenko, Zinčenko, Malinovskyj - Jaremčuk.
Rakousko: Bachmann - Lainer, Dragović, Hinteregger, Alaba - X. Schlager, Laimer, Grillitsch - Baumgartner, Sabitzer - Arnautović.

17.06.202117:58

Jarmolenko nejlepším hráčem zápasu

Ukrajina ve druhém utkání mistrovství Evropy zdolala Severní Makedonii, na čemž se gólem a asistencí podílel Andrij Jarmolenko. Rodák z Leningradu byl následně po zásluze oceněný jako nejlepší hráč duelu.

uefa.com
17.06.202116:52

Ukrajina si poradila se Severní Makedonií

Výsledek odpoledního utkání mistrovství Evropy: Ukrajina - Severní Makedonie 2:1 (29. Jarmolenko, 34. Jaremčuk - 57. Alioski).

17.06.202115:49

Ukrajinci vedou nad Severní Makedonií

Poločasový výsledek odpoledního utkání mistrovství Evropy: Ukrajina - Severní Makedonie 2:0 (29. Jarmolenko, 34. Jaremčuk).

17.06.202114:09

Sestavy: Ukrajina - Severní Makedonie

Základní sestavy odpoledního utkání mistrovství Evropy:
Ukrajina: Buščan - Karavajev, Zabarnyj, Matvijenko, Mykolenko - Stěpaněnko - Jarmolenko, Šaparenko, Zinčenko, Malinovskyj - Jaremčuk.
Severní Makedonie: Dimitrievski - Nikolov, S. Ristovski, D. Velkovski, Musliu, Alioski - Spirovski, Ademi, Bardi - Pandev, Elmas.

uefa.com
14.06.202112:40

Ukrajina zopakovala neslavný rekord

Ukrajina nestačila na Nizozemsko a prohrála 2:3, v rámci evropských šampionátů padla už pošesté za sebou a jedná se o dorovnání neslavného maxima. Podobně na tom byla v minulosti jen Jugoslávie.

13.06.202122:52

Nizozemsko přetlačilo Ukrajinu

Poločasový výsledek utkání mistrovství Evropy: Nizozemsko - Ukrajina 3:2 (52. Wijnaldum, 59. Weghorst, 85. Dumfries - 75. Jarmolenko, 79. Jaremčuk).