22.04.202413:53

Hráči Man City budou odpočívat

Manchester City po výhře nad Chelsea (1:0) postoupil do finále FA Cupu, načež manažer Pep Guardiola naordinoval hráčům dvoudenní odpočinek. Citizens obnoví trénink dva dny před čtvrtečním ligovým zápasem s Brightonem, v neděli je pro změnu čeká Nottingham Forest.

flashscore.com
21.04.202419:25

Manchester United druhým finalistou

Výsledek druhého semifinále FA Cupu: Coventry - Manchester United 3:3 i po prodloužení, 2:4 na penalty (71. Simms, 79. O'Hare, 90+5. Wright z penalty - 23. McTominay, 45+1. Maguire, 58. Fernandes). Manchester United se ve finále střetne s Manchesterem City.

21.04.202416:21

Hlubší zdravotní krize pro Man Utd

Již dopředu Erik ten Hag věděl, že pro dnešní semifinále FA Cupu s Coventry nebude moci počítat s celou řadou obránců včetně Lisandra Martíneze, Victora Lindelöfa či Raphaela Varanea. Na poslední chvíli se však jeho situace ještě zhoršila: chybí také Mason Mount, Sofyan Amrabat a Willy Kambwala, což nizozemského kouče vedlo k nominaci pěti teenagerů na lavičku.

theathletic.com
21.04.202415:57

Guardiola si stěžoval na rozpis

Manchester City sice včera zvládl v semifinále FA Cupu těsně porazit Chelsea 1:0, trenér Pep Guardiola však přesto na tiskové konferenci hořekoval - konkrétně na ty lidi, kteří přinutili jeho značně vytížené hráče jít do boje už v pátek. "Je neakceptovatelné hrát dnes. Neakceptovatelné. Pro zdraví hráčů, po 120 minutách hry... nechápu, jak jsme přežili. Proč dnes a ne zítra, když Chelsea, Man United ani Coventry nehrajou v týdnu?" tázal se řečnicky.

bbc.com
21.04.202409:58

Manchester City má nový rekord

Manchester City si včera stanovil nový rekord. Anglický klub v devadesáti minutách neprohrál v 29 po sobě jdoucích zápasech (23 výher a 6 remíz), něco takového se mu povedlo poprvé v historii.

20.04.202420:14

Manchester City prvním finalistou

Výsledek dnešního semifinále FA Cupu: Manchester City - Chelsea 1:0 (84. Silva).

20.04.202417:20

Sestavy: Manchester City - Chelsea

Základní sestavy pro semifinále FA Cupu:

Manchester City: Ortega - Walker, Stones, Akanji, Aké - Silva, Rodri - Foden, De Bruyne, Grealish - Álvarez

Chelsea: Petrović - Gusto, Chalobah, Silva, Cucurella - Caicedo, Fernández - Gallagher, Palmer, Madueke - Jackson

20.04.202409:56

Start Haalanda v ohrožení

Manchester City už dnes čeká semifinále FA Cupu proti Chelsea a není jisté, zda do duelu zasáhne Erling Haaland. Norský útočník není zcela fit, zdravotní problém si odnesl z utkání proti Realu Madrid. "Uvidíme. Něco cítil, jde o svalové zranění," sdělil manažer Pep Guardiola.

bbc.com
19.04.202415:39

Garnacho se omluvil

"Alejandro (Garnacho) je mladý hráč a musí se toho hodně naučit," řekl na tiskové konferenci manažer Manchesteru United Erik ten Hag před nedělním semifinále FA Cupu proti Coventry City. "Omluvil se za to, a tím je to vyřešeno. Jedeme dál," dodal na adresu 19letého křídelníka, který na sociálních sítích sdílel příspěvky, jež kritizovaly rozhodnutí Ten Haga vystřídat Garnacha při remíze s Bournemouth 2:2.

19.04.202415:12

Robins chválil Manchester United

Trenér Coventry City Mark Robins se před nedělním semifinále FA Cupu nechal slyšet, že si stojí za tím, že Rudí ďáblové, za které nastupoval jako hráč, jsou stále největším klubem na světě. "Když mají svůj den, mohou porazit kohokoli. V zápase s Liverpoolem byli vynikající. Proti nám jsou jednoznačným favoritem. Lidé o nich mluví posměšně. To si nezaslouží," doplnil Robins.

flashscore.co.uk
19.04.202414:54

Klubům se nelíbí změny v FA Cupu

Zástupci anglické fotbalové ligy (EFL) se na schůzkách shodli na tom, že by se od příští sezony měly zrušit opakované zápasy FA Cupu, uvedla v pátek anglická fotbalová asociace (FA), která čelí kritice klubů z nižších soutěží. Těm se zrušení opakování zápasů nelíbí, protože tím podle nich přijdou o vysoké příjmy. "Chápeme obavy vyjádřené v posledních 24 hodinách a brzy klubům sdělíme další podrobnosti, abychom jim vysvětlili další možnosti příjmů v úvodních kolech," dodala FA.

19.04.202413:11

Colwill na FA Cup nebude

Obránce Chelsea Levi Colwill se nejspíš nestihne po zranění prstu na noze vrátit včas před semifinálovým duelem FA Cupu proti Manchesteru City, do kterého tak nezasáhne.

24.03.202416:24

Program semifinále FA Cupu

20. dubna v 18:15 - Manchester City - Chelsea

21. dubna v 16:30 - Coventry - Manchester United

18.03.202412:14

Pochettino: Fanoušci mě musí respektovat

Chelsea na domácí půdě zvládla čtvrtfinálový duel FA Cupu s Leicesterem a v nejstarší pohárové soutěži na světě bude pokračovat i ve Wembley. Argentinský kouč londýnského velkoklubu po postupu mezi elitní čtyřku prosil fanoušky o důvěru. "Jsme v procesu budování týmu. Vím velmi dobře, jak ho řídit. Fanoušci chtějí vyhrát a to se nám podařilo," řekl Mauricio Pochettino a směrem k příznivcům dodal: "Chtějí jet do Wembley. Musí mi věřit, že tým povedu tak, jak si myslím, že je to nejlepší. Musíme respektovat jejich názor, stejně jako oni musí respektovat mé rozhodnutí."

livesport.cz/AFP
17.03.202419:09

FA Cup - výsledky

Výsledky dnešních zápasů čtvrtfinále Anglického poháru: Chelsea - Leicester 4:2 (13. Cucurella, 45+1. Palmer, 90+2. Chukwuemeka, 90+8. Madueke - 51. vlastní Disasi, 62. Mavdidi), Manchester United - Liverpool 4:3 po prodl. (10. McTominay, 87. Antony, 112. Rashford, 120+1. Diallo - 44. Mac Allister, 45+2. Salah, 105. Elliott).

16.03.202420:27

Silva poslal City do semifinále

Výsledek čtvrtfinálového zápasu anglického FA Cupu: Manchester City - Newcastle 2:0 (13. a 31. Silva).

16.03.202416:24

Coventry je po 37 letech v semifinále

Fotbalisté druholigového Coventry ve čtvrtfinále Anglického poháru vyřadili Wolverhampton, na hřišti devátého týmu Premier League zvítězili po divokém závěru 3:2. Utkání otočili díky dvěma brankám v sedmé a desáté minutě nastavení a postoupili do semifinále poprvé od roku 1987, kdy vybojovali jediný triumf v soutěži. Coventry poslal do vedení v 53. minutě Simms. Domácí v 83. a 88. minutě góly Ajta-Núrího a Huga Buena skóre otočili, ale v 97. minutě se podruhé v zápase prosadil Simms a obrat dokonal o tři minuty později Wright.

ČTK
04.03.202413:43

Alisson zůstává na marodce Liverpoolu

Liverpoolu dále nebude k dispozici Alisson, jenž laboruje se stehenním svalem. Podle manažera Jürgena Kloppa vynechá 31letý brankář velkou část zbytku sezony.

vi.nl
04.03.202409:09

Rodri vytvořil nový rekord

Manchester City opanoval městské derby s United (3:1), u čehož nechyběl Rodri. Citizens neprohráli 59. soutěžní zápas v řadě, do něhož 27letý záložník nastoupil, to je nový rekord.