Souhrn kvalifikace o postup na ME 2024 - pondělí 16.10.
Smutná událost zasáhla při pondělním večeru kvalifikační cyklus o EURO 2024. V Belgii se duel nedohrál, neboť před stadionem byli střelnou zbraní zabiti dva švédští fanoušci. Klíčovou výhru urvaly reprezentace Slovenska a Nizozemska, hravě si vedlo Portugalsko na půdě Bosny a Hercegoviny. Rakousko se oklepalo z páteční porážky a těsnou výhrou v Ázerbájdžánu si zajistilo postup na mistrovství Evropy. Rozhodující gól si připsal z penalty Marcel Sabitzer...
Skupina B
Gibraltar - Irsko 0:4
Góly: 8. Evan Ferguson, 28. Michael Johnston, 60. Matt Doherty, 80. Callum Robinson
Irsko zvítězilo v osmém kole kvalifikační skupiny B o postup na mistrovství Evropy na půdě otloukánka z Gibraltaru 4:0. Velká dominance celku z Britských ostrovů vyústila ve dvě trefy už před pauzou. Nejprve se zblízka prosadil útočník Brightonu Evan Ferguson, jenž téměř celý zápas zápolil s o neuvěřitelných 22 let starším Royem Chipolinou, a ve 28. minutě přidal jeden z pojišťovacích gólů Michael Johnston. Trpaslík z jihu Pyrenejského poloostrova se tak nedočkal bodového zisku a vstřelené branky ani na šestý pokus.
Napříč všemi skupinami se nacházelo celkem pět týmů, které dosud nezískaly ani bod, a mezi ně patřil i Gibraltar. Ten byl zároveň spolu se San Marinem jediným s nulou na kontě vstřelených branek, všechny jeho zápasy navíc skončily minimálně třígólovým rozdílem. K lepšímu výsledku byl nejblíže právě v prvním vzájemném klání s Irskem, v němž až v nastavení druhé půle přidal třetí zásah Adam Idah. Pohříchu se jednalo o jedinou výhru týmu z Britských ostrovů v celé kvalifikaci.
Domácí trpaslík dokázal odolávat irským nájezdům jen do osmé minuty, kdy si na centr Matta Dohertyho z pravé strany naběhl Ferguson a střelou na bližší tyč poprvé rozvlnil síť za zády Daylea Coleinga. Herní dominance hostů pokračovala i po zásahu útočníka Brightonu a domácí gólman musel být neustále v pozoru. Ve 28. minutě se dalším povedeným centrem prezentoval Doherty, jenž tentokrát našel v malém vápně Johnstona a ten ve skluzu nadvakrát zvýšil. Ještě před odchodem do kabin mohl přidat další gól Ferguson, jenže proti jeho přízemní střele tentokrát bravurně zasáhl Coleing.
Krátce po změně stran měl další přesný zásah Irů na kopačce kapitán Shane Duffy, ale z voleje po rohovém kopu těsně minul. The Boys in Green si utkání nadále užívali a zasloužené třetí branky se dočkali na sklonku hodiny hry. K prodlouženému centru se přes obránce protlačil Doherty a hlavou v pádu dokázal míč poslat mimo dosah Coleinga. Další šance hostů přišla čtvrthodiny před koncem, kdy Jamie McGrath nedokázal prostřelit gólmana Gibraltaru. Definitivní tečku za zápasem tak udělal až v 80. minutě Callum Robinson, jenž opět ze vzduchu upravil na konečný čtyřgólový rozdíl.
Na jihu Pyrenejského poloostrova se tak senzace nekonala a Irsko naplno bodovalo. V příštím kole se 18. listopadu představí v Nizozemsku, Gibraltar bude hrát tentýž den ve Francii.
Řecko - Nizozemsko 0:1
Góly: 90+1. Virgil van Dijk (pen.)
Nizozemsko v osmém kole evropské kvalifikační skupiny B zvítězilo v Řecku 1:0. Hosty dlouho trápil dobře chytající Odysseas Vlachodimos, který v prvním poločase dokázal zlikvidovat také pokutový kop Wouta Weghorsta. Oranjes nakonec musela zachránit až druhá penalta, ze které v 93. minutě vstřelil rozdílový gól obránce Virgil van Dijk. Nizozemci se tak na svého soupeře bodově dotáhli a díky méně odehraným zápasům mají k postupu blíž.
Těžko se dal v tomto kvalifikačním kole představit zajímavější zápas, než bylo pondělní utkání mezi Řeckem a Nizozemskem. V této bitvě šlo totiž oběma reprezentacím o hodně, jelikož napřímo bojovaly o druhé postupové místo ze skupiny. Domácí fotbalisté, kteří měli tříbodový náskok na svého soupeře, se spoléhali především na Georgiose Masourase, jenž byl jedním z nejlepších střelců celé kvalifikace. I přesto však byli favority Oranjes, jež první vzájemné střetnutí jasně ovládli poměrem 3:0.
Nizozemci se své role ujali už od začátku duelu, svého soupeře téměř nepouštěli k míči. První střelu na branku si však připsali až ve 22. minutě. Za vápnem si odražený míč našel Tijjani Reijnders, jeho tvrdá rána ale Vlachodimose nepřekvapila. Po velkém závaru a nepřehledné situaci se ve vápně dopustil faulu jeden z Řeků, načež ve 28. minutě výhodou pokutového kopu pohrdl holandský dlouhán Weghorst. Útočník Hoffenheimu byl vidět také o pět minut později, kdy mu v šestnáctce obětavě padl do střely jeden z řeckých obránců, celé akci ale předcházel ofsajd. V závěru poločasu se do úniku dostal rychlík Steven Bergwijn, jeho střelu na přední tyč ale pokryl Vlachodimos.
Hned zkraje druhé půle protáhl pěknou ranou řeckého gólmana Bergwijn, ten jako poslední zvládl zastavit holanďanův drzý průnik obranou. Ovšem na druhé straně o sobě dali vědět také Řekové, v 51. minutě Fotis Ioannidis dokázal projít s balonem do vápna, z velkého úhlu ale pálil jen do boční sítě. Oba týmy osvěžily hru nově příchozími hráči, přesto se fanoušci na stadionu dlouho nemohli dočkat brankové příležitosti. Řecko odolávalo holandskému nátlaku především díky disciplinovanému a obětavému výkonu. V průběhu zápasu si jihoevropané budovali větší sebevědomí a začali se více prezentovat i dopředu. V nastavení druhého poločasu však dobrý výkon Řeků pohřbil další faul ve vápně a nařízenou penaltu s přehledem proměnil van Dijk.
Nizozemci tak klíčový duel zvládli a v Řecku posbírali všechny tři body. V rámci kvalifikace se oba národní týmy vrátí do akce v listopadu. Jihoevropané změří síly s Francií, Oranjes poté vyzvou Irsko.
Tabulka
Skupina F
Belgie - Švédsko 1:1
Góly: 31. Romelu Lukaku (pen.) - 15. Viktor Gyökeres
Reportáž z utkání připravujeme.
Ázerbájdžán - Rakousko 0:1
Góly: 48. Marcel Sabitzer (pen.)
Rakousko zvítězilo v osmém kole kvalifikační skupiny F o postup na mistrovství Evropy v Ázerbájdžánu 1:0, a zajistilo si tím místenku na závěrečném turnaji. Favorit na svého soupeře vyvinul silný tlak, což krátce po změně stran přetavil v úvodní a zároveň vítěznou branku střídající Marcel Sabitzer. Svůj úkol na lavičce našich jižních sousedů tak splnil německý trenér Ralf Rangnick, jenž se může těšit na evropský šampionát pořádaný v jeho rodné zemi.
Hned několik národů v rámci říjnové reprezentační přestávky slavilo postup na Euro a Rakousko mělo být další z nich. Ve výborně rozehrané kvalifikaci mu k razítku na zajištění druhé příčky stačilo získat dva body, před sebou přitom mělo už pouze střetnutí s outsidery. Tím prvním byl Ázerbájdžán, jenž se v minulém kole dočkal poprvé od roku 2015 v rámci bojů o mistrovství Evropy vítězství. Hosty navíc těšila vzájemná bilance, když třikrát v řadě uspěli třígólovým rozdílem.
Reprezentanti Ázerbájdžánu ale od začátku utkání poctivě bránili a hosty nepouštěli do větší šance. Poprvé obrana domácích zaváhala, když se v 18. minutě objevil po pěkné přihrávce Konrad Laimer sám před gólmanem. Při řešení této situace ale selhal a minul levou tyč. Xaver Schlager se dostal po odehrané půlhodině k zakončení z voleje, které ale skončilo kousek nad břevnem.
Shahrudin Mahammadaliyev si určitě oddechl, protože nechybělo mnoho a hosté mohli slavit první přesný zásah. Po krásné sólové akci Torala Bajramova a následném centru v 40. minutě se také Ázerbájdžánci přiblížili k soupeřově brance, Ramil Sheydayev poslal ale balon hodně vysoko a daleko od branky Alexandera Schlagera.
Krátce po začátku druhé půle trefil Sabitzer z přímého volného kopu ruku jednoho z hráčů Země ohně. Sudí rozhodl o pokutovém kopu a Sabitzer si tentokrát postavil míč na penaltový puntík. Po střele k levé tyči a také svém čtvrtém gólu v kvalifikaci poslal rakouský celek do jednobrankového vedení.
Záložník, hrající za Borussia Dortmund, znovu nebezpečně pálil v 75. minutě z podobné pozice jako na startu druhého poločasu, tentokrát ale zeď netrefil a domácí gólman musel vytáhnout pěkný zákrok. V nastavení druhé půle se do obrovské šance dostal Bajramov, z blízkosti malého vápna ale trefil pouze levou tyč, a odmítl tak dělbu bodů.
Rakousko si tedy z Baku odvezlo, pro co si přijelo, a třemi body si zajistilo místenku na německý šampionát. V příštím kole se 16. listopadu představí v Estonsku, Ázerbájdžán tentýž den přivítá Švédsko.
Tabulka
Skupina J
Bosna a Hercegovina - Portugalsko 0:5
Góly: 5. Cristiano Ronaldo (pen.), 20. Cristiano Ronaldo, 25. Bruno Fernandes, 32. João Cancelo, 41. João Félix
Reprezentanti Portugalska si v osmém kole kvalifikační skupiny J s přehledem poradili s domácí Bosnou a Hercegovinou, kterou porazili vysoko 5:0. Hosté úřadovali již v prvním dějství, kdy vstřelili rovnou všechny branky. O dvě z nich se postaral Cristiano Ronaldo, jenž se s devíti góly přiblížil v tabulce střelců celé kvalifikace k prvnímu místu. Fotbalová legenda navíc zaznamenala svou 40. trefu v letošním kalendářním roce, což se nikomu jinému v tomto úseku dosud nepodařilo.
Tři zápasy před koncem kvalifikace visely postupové šance Bosny na vlásku. Její cesta k potenciální druhé příčce vedla přes výhru nad dosud suverénním Portugalskem, které zatím neztratilo ani bod, a navíc muselo na dálku koukat do Lucemburska, kde v souběžně hraném klání zápolilo Slovensko. I kdyby však snažení Draků nedopadlo úspěšně, disponovali ještě zadními vrátky. O mistrovství Evropy totiž mohli v takovém případě zabojovat v jarním play off díky výsledkům z Ligy národů.
Hostující trenér Roberto Martínez nešetřil své největší hvězdy ani na Balkáně s postupem v kapse a ta největší se mu gólově odvděčila již v páté minutě. Ronaldo se totiž postavil k penaltě po ruce Adriana Leona Barišiče a střelou doprostřed poslal dosavadního suveréna skupiny do vedení. Zvýšit náskok Portugalců mohl Bruno Fernandes, jenž ovšem neseřídil správně mířidla a přízemní ranou minul. O poznání lépe si vedl ve 20. minutě Ronaldo, který zužitkoval průnikový pas Joaa Félixe povedeným obloučkem a přidal svůj devátý gól v kvalifikaci. Krátce nato se navíc dělovkou na bližší tyč prosadil i Fernandes, a odčinil tak své selhání z úvodu. Obrana Bosny byla na ručník a ve 32. minutě počtvrté kapitulovala. Záložník Manchesteru United si k trefě připsal i asistenci, když tentokrát našel na hranici vápna Joaa Cancela, jenž zamířil technicky k pravé tyči. Do kabin šli Draci dokonce s pětigólovým přídělem, když poločas hrůzy pro domácí završil Joao Félix.
Portugalci po změně stran zvolnili a už si nevytvářeli takové množství příležitostí jako v první půli. Těžiště hry bylo především mezi šestnáctkami, a oba brankáři tak byli prakticky bez práce. Větší ofenzivní kvalitě nepomohlo ani několik střídání na obou stranách, přesto se bosenští fotbalisté mohli dočkat alespoň čestného úspěchu. Edin Džeko se 10 minut před koncem vyhoupl nejvýše po rohovém kopu, hlavou však branku Dioga Costy přestřelil.
Jistota postupu se tak na Portugalsku neprojevila a na Balkáně opět naplno bodovalo. V příštím kole se 16. listopadu představí v Lichtenštejnsku, Bosna bude hrát tentýž den v Lucembursku.
Island - Lichtenštejnsko 4:0
Góly: 22. Gylfi Sigurdsson (pen.), 44. Alfred Finnbogason, 49. Gylfi Sigurdsson, 63. Hákon Haraldsson
Reprezentanti Islandu zvládli utkání osmého kola skupiny J kvalifikace na mistrovství Evropy, když na domácí půdě zdolali Lichtenštejnsko 4:0. Seveřané celých 90 minut jednoznačně přehrávali outsidera skupiny. Na výsledku se skvělým výkonem podepsal navrátilec do reprezentačního dresu Gylfi Sigurdsson. Někdejší opora si po delší pauze připsala 80. start v národním týmu a na jasném vítězství se rovnou podílela dvěma přesnými trefami.
Čtvrtfinalista Eura 2016 z Islandu se navzdory čtyřem získaným bodům z posledních dvou duelů s účastí na nadcházejícím evropském šampionátu v Německu pomalu rozloučil. Z předposlední příčky byly postupové pozice v nedohlednu, ostrovní celek před sebou navíc měl souboje s dvěma papírově nejsilnějšími soky. Zápasy s nimi však byly na programu až v listopadu, říjnový sraz přijelo do Reykjavíku zakončit Lichtenštejnsko, které ještě v kvalifikaci nebodovalo a vstřelilo jediný gól.
Důležitost utkání si Seveřané moc dobře uvědomovali. Již od úvodních minut proto zasypávali lichtenštejnskou branku nebezpečnými projektily. Střelecký účet mohl otevřít již v páté minutě Sigurdsson, který vypálil zevnitř vápna, jeho nečitelně kroutící se pokus pouze orazítkoval břevno. Útočné snahy přinesly ovoce v podobě penalty, kterou ve 22. minutě s trochou dávkou štěstí proměnil Sigurdsson, tentokrát mu totiž branková konstrukce výrazně pomohla. Aktivnější Islanďané přidali druhou branku v závěru prvního dějství, kdy se prosadil z bezprostřední blízkosti Alfred Finnbogason. Ve třetí minutě nastavení pohrdl možností snížit z pokutého puntíku Sandro Wieser, který poslal balon hodně vysoko.
Po změně stran se pokračovalo v zajetých kolejích. Dominantní Island přidal třetí branku ve 49. minutě, když se znovu trefil Sigurdsson, střelou z šestnáctky k levé tyči nedal gólmanovi Lichtenštejnska šanci. Gólové hody nadále pokračovaly. V 63. minutě se parádním lobem do soupeřovy sítě prezentoval Hákon Arnar Haraldsson. Zápas až do závěrečného hvizdu patřil domácím, Lichtenštejnsko se nezmohlo ani na snížení.
Poslední domácí kvalifikační duel Islandu tak pro něj skončil ziskem všech bodů. V příštím kole se 16. listopadu představí na Slovensku, Lichtenštejnsko tentýž den přivítá Portugalsko.
Lucembursko - Slovensko 0:1
Góly: 77. Dávid Ďuriš
Slovenská reprezentace zvládla důležité utkání osmého kola skupiny J kvalifikace na mistrovství Evropy, když na půdě Lucemburska zvítězila 1:0. O úspěchu rozhodl v 77. minutě svou první reprezentační brankou Dávid Ďuriš, který odvrátil opakování bezbrankové remízy z březnového vzájemného zápasu v Bratislavě. Slováky tak od jistoty účasti na šampionátu dělí jediný bod.
Před startem bojů o nadcházející evropský šampionát jen málokoho napadlo, že by klání s Lucemburskem mohlo být pro družinu Francesca Calzony tím klíčovým v boji o druhou postupovou příčku. Červení lvi pro posílení nadějí potřebovali zvítězit. Vidinu toho jim ovšem komplikoval fakt, že Slováci v předchozím duelu jako první tým v tomto cyklu překonali obranu suverénního Portugalska, a to rovnou dvakrát.
Úvodní minuty patřily týmu z Beneluxu. Vedení se mohli ujmout domácí již v 10. minutě, kdy si Gerson Rodrigues, který si šikovně navedl balon až k hranici šestnáctky, odtud však pálil těsně vedle levé tyče. Ve 21. minutě po zákroku Denise Vavra nařídil hlavní sudí pokutový kop, radost Lucemburska však rychle opadla, video ukázalo, že se 27letý obránce prohřešku nedopustil. Lucembursko i nadále hrozilo, ve 24. minutě se před Rodriguesem otevřel prostor, jeho zakončení chyběla přesnost a ranou doprostřed nenadělal Martinu Dúbravkovi potíže.
Po návratu z kabin se obraz hry příliš nezměnil. Šancí bylo poskrovnu. Gólové ticho mohl přerušit v 56. minutě Tomáš Suslov, který se postavil k exekuci zajímavé standardky, jeho střela těsně minula pravou tyč branky Anthonyho Morise. Favorit utkání nakonec udeřil v 77. minutě, kdy Dávid Hancko poslal kroucený centr do vápna, kde si ho našel Ďuriš a střelou z bezprostřední blízkosti rozvlnil síť soupeřovy branky.
Slováci tedy v klíčovém duelu dokázali uspět a velmi se přiblížili účasti na Euru. Svůj lístek do Německa budou moci stvrdit v předposledním duelu 16. listopadu doma s Islandem, zatímco Lucembursko ve stejný den přivítá Bosnu a Hercegovinu.
Komentáře (41)
Přidat komentářKoukám, jakou nakládačku dostavá od Portugalců Bosna. Často mi výsledky Bosny přišly docela za očekáváním, na to jaké fotbalisty tenhle balkánský stát má k dispozici, ale když se teď tak koukám na tu nominaci... jim tam kromě Kolašinace a veterána Džeka vlastně nikdo pořádný nezbyl..
No taky se podívej na výsledky Portugalska, ti si mažou kde koho.
nemaju teraz bohvieaku generaciu a aj s Dzekom/Pjanicom sa im podarilo kvalifikovat len raz na MS...cize vlastne hraju to, na co maju
Sigurdsson je po x letech zpět a dva fíky.. co ten si musel zažít a jak mu zničili zbytek kariéry masakr
Otrasný prvý polčas na to sa nedalo pozerať, Polievka nie je útočník hodný reprezentácie. V druhom polčase asi Calzona vyčistil každému hráčovi žalúdok a hneď sa na to dalo pozerať .
Polievka potrebuje prestúpiť, lebo mu odišla forma a v Bystrici už sa nemá kam posunúť. Ale tiež som trochu sklamaný, aj keď ten dnešný výkon bez podpory z krídel a stredu poľa nemohol vyzerať oveľa lepšie.
Lucembursko - Slovensko 0:1. Vyhrál šťastnější tým. První poločas domácí šokujícím způsobem fotbalově deptali Slováky. Kombinací na jeden dotek, technikou, nasazením. Po pauze Slováci více vysunuli presink, lépe kombinovali a nakonec z houna dali gól. Potvrdilo se, že kdysi trpaslíci dnes konkurují tradičním reprezentacím. Za zmínku stojí nepřesný španělský sudi, který za vysokou nohu Vavra nařídil pentli. Po shlédnutí videa verdikt nepochopitelně odvolal. Lucemburčany výrazně i v dalším průběhu poškodil.
Lucembursko - Slovensko 0:1. Vyhrál šťastnější tým. První poločas domácí šokujícím způsobem fotbalově deptali Slováky. Kombinací na jeden dotek, technikou, nasazením. Po pauze Slováci více vysunuli presink, lépe kombinovali a nakonec z houna dali gól. Potvrdilo se, že kdysi trpaslíci dnes konkurují tradičním reprezentacím. Za zmínku stojí nepřesný španělský sudi, který za vysokou nohu Vavra nařídil pentli. Po shlédnutí videa verdikt nepochopitelně odvolal. Lucemburčany výrazně i v dalším průběhu poškodil.
Ako ich ďalej poškodil? A penalta bola odvolaná správne, Vavro do toho šiel s riskom, ale odohral loptu a nohu aj sťahoval, Luxemburčan tam bol o zlomok sekundy neskôr, než aby to bola penalta.
Na tieto "lopta bola prvá" sa už dávno nehrá. Musíš brať do úvahy aj nebezpečnosť toho zákroku (noha vo výške hlavy). Jasná penalta, zhodli sa na tom aj všetci v štúdiu.
Blbosť. Potom už piskajme penalty ozaj za všetko. Spravme z futbalu basketbal.
Vavro útočníka nohou zasáhl. Že při zakroku odkopl míč je nepodstatné. Španěl často chyboval a jak na potvoru hlavně proti domácím. Suslov za strčení do hráče, který si o panel rozbil čelo, nedostal nic. Postižený to reklamovali žlutá Suslov to ostatně prasil celý zápas.
To nemyslíš vážne tam nebol skoro žiaden kontakt a Luxemburčan doplatil len na svoju nešikovnosť, a že si šiel pre faul.
Tak zrovna to strčení mi přišlo ok, takových je při zápase mraky a ten frajer tam běžel k tomu panelu jak na gymnastice pak to mělo docela grády jak po sobě šli
Jasná penalta, nepochopitelný zkrat. Ale jsem rád, že jste to zvládli.
V těchto případech je to nebezpečná hra a je úplně jedno zda hraje míč prvni nebo ne je to penalta...
Mě se jinak mužstvo Slovenska líbí. Dnes to byla ale bída. Máte o něco lepší hráčský materiál než Češi, jehož trenér postaví tvoření hry třeba na Součkovi a Sadílkovi závidím vám kreativní hráče jako jsou Lobotka, Duda, Hrošovský. Pevná je obrana Pekarík , Škriniar, Vavro, Hancko, skvělý gólman Dúbravka. I vpředu je z čeho vybírat Suslov, Mak, Boženík, Polievka...
Zapomněl jsem na Bénese...
naši neodohrali v globále dobrý zápas, zvlášť prvý polčas sme boli na uterák, penalta ťažko povedať či mala byť alebo nemala, na to je tam rozhodca, šiel si skontrolovať VAR a neuznal to ako penaltu, takže asi sa do toho rozumie určite viac ako nejaký Mirek na tenisu z eurofotbalu :) nič v zlom, ale prečo by chcel Luxembursko poškodiť? myslíš si, že mal na našich vsadené? neblbni... ako som napísal, za prvý polčas sme si zaslúžili prehrať, ale druhý bol už lepší a dali sme o gól viac než oni, jednoducho futbal sa nehrá na to, kto má koľko šancí, ale na góly... tak ako sme podľa mňa my nemali prehrať pred mesiacom s Portugalskom, pretože to bol remízový zápas a mali sme tam smolu tak dnes sa nám to vrátilo v najklúčovejšom dueli kvalifikácií, snáď to už dohráme a ukopeme nejako ten postupový bod za mesiac a 2.12 sa teším na žreb koho nám nalosujú do skupiny, dúfam, že to bude atraktívna, ale zároveň hrateľná skupina z, ktorej budeme mať šancu postúpiť docela by som si želal do skupiny z prvého koša Nemecko, z druhého Maďarsko/Česko a z 3 kľudne Srbsko, čo som tam kukal predbežné tímy v koši ako by mali byť
Nacházím se sice "na tenisu", ale závodně jsem hrál fotbal dost dlouho na to, abych měl vcelku odborný pohled na věc. Jako divák na lize i okresním přeboru sleduji pozorně hru domácích i soupeřů, výkony hráčů, taktiku trenérů atd. Logicky mi jsou ukradená chorea, mávání šálama aj. Fotbal je i přes všechny nedostatky pořád nádherná vzrušující podívaná. Zpátky ke špilu v Lux. Španěl stejně jako sudí na této úrovni určitě nechtěl nikoho poškodit. Zápas mu prostě nevyšel. Chyb nasekal dost a vesměs se citili poškození domácí. Jasně na to poukázal trenér, vytočení byli hráči.
jasna penalta a jej nepochopitelne odvolanie nastastie pre nas...vsak nemoze hrat loptu nohou vo vyske superovej hlavy...to sa proste piska
Expert
Presne ako povedal Laco Borbély, škaredé víťazstvo, ale tri body sú tam a čo by za ne viaceré trápiace sa - a kvalitnejšie - reprezentácie dali. Chýbali navyše Haraslín, Mak, Bénes, ten káder bol značne zúžený a bolo to cítiť. Čo bolo zlé - Kucka už nemôže nastupovať v základe, pri pokusoch o presing sme prepadali a Luxemburčania šli v prečíslení na stopérov, defenzívny záložník tam prakticky ani nebol. Toto budem opakovať donekonečna. Schranz do tohto systému nemá techniku, no a stopéri potrebujú budíček. Treba dotiahnuť postup a začať zapracúvať hráčov ako Tomič, Sauer, Marcelli a Strelec, v strede to stavať na Lobotkovi a Bénesovi.
Suhlasim. Kucka uz prosim nikdy v zaklade, repre nie je SK liga, vek nezastavis.
ja si osobne myslím, že na Island ešte postavíme túto starú partu a ak to zvládneme uhrať ten postup už v tomto zápase , tak v Bosne by mali dostať šancu noví... tú zostavu by som aspoň ja úplne komplet pretočil od brankára až po útočnika... určite by som dal šancu Rodákovi v bráne, v obrane by som skúsil Oberta,Tomiča napravo, uvidíme či bude mať chuť Valjent prísť , v zálohe Bénes,Sauer,Marcelli a v útoku Ďuriš,Strelec, možno Kaprálik...tých možností je veľa , každopádne minimálne ten Sauer by mal dostať šancu určite, javí sa ako celkom veľký talent na naše pomery
nebolo by to zlé, no stále budeme musieť myslieť aj na výsledok. Podľa celkového poradia kvalifikácie sa bude nasadzovať do košov pri decembrovom žrebe ME.
Rodák-Tomic,Obert,Valjent(ak nepríde tak Škriniar na istotu),Hancko-Bénes,Marcelli,Sauer-Ďuriš,Strelec,Kaprálik.... osobne by sa mi v Bosne páčila takáto zostava, rozmýšlal som, že by som nahradil aj Hancka, ale nenapadlo mi bohužiaľ žiadne iné meno na ten lavý bek...tie kraje obrany sú veľký problém
ináč v tom koši budeme s najväčšou pravdepodobnosťou aj tak v 4 ...takže tam už aj keby sme vyhrali oba zápasy za mesiac, asi sa nič nezmení moc
Môže sa to vyvinúť ešte všelijako, taký druhý z českej alebo švajčiarskej skupiny by na tom nemusel byť lepšie než naši. Plus polovicu štvrtého koša budú tvoriť postupujúci z Ligy národov.
Určite je tam nejaká šanca na 3 kôš, čo by bolo super no, ale tak uvidíme, mne je to už v konečnom dôsledku jedno z akého pôjdeme a akých súperov mať budeme, tam už budú všetci kvalitní, keď sa tam dostali. Už iba to, že naša krajina bude znova na EURE a budeme tým žiť ako pri MS v hokeji ma naplňa pocitom spokojnosti... aj keby sme tam mali isť iba na 3 zápasy a povedzme si pravdu pred kvalifikáciou asi väčšina ľudí nečakala po tých hanebných výsledkoch v lige národov, že by sme mohli isť z tejto skupiny na EURO, predsa bola tam Bosna ,Island...to zase neboli vnímané ako slabé tímy aspoň pred kvaldou...ja som rozhodne postup nečakal, neviem ako ty, preto to bude pre mňa ešte intenzívnejšie ak to zvládneme. Ešte sa samozrejme neteším, ten bod chýba aj, keď je pravda, že budeme stáť proti tímom, ktorým už o nič nejde, ale predsa také zápasy sú najťažšie, keď niekto už môže hrať uvoľnene a dohráva ako ten , čo musí... však to poznáme
Teraz prvy raz pozeram na nasu skupinu, ako sa nam podarilo dostat aj Lichtenjstansko aj Luxembursko naraz?
Lichtenštajsko bolo žrebované zo 6 koša a Luxembursko zo 4 a čo je najviac šokujúce tak my sme boli až z 5.
Takze jste vlastne vcera uspeli na pude favorita. Nadplan.
Já jsem Lucembursko dlouho neviděl a byl jsem v údivu jak s váma první půli točili. Ten hroťák co se narodil v Portugalsku měl sám na noze dva tutové góly, jeho technika, rychlost ...bomba. kombinace na jeden dotek jejich desítky a krajních hráčů...nevídané. Po pauze se začali vytrácet, došly síly a trenér neměl adekvátní náhradu.
Slováci
Katastrofa.Boženík mal hrať od začiatku, lebo Polievka na to proste nemá a nikdy nemal,inak by sa presadil aj inde ako v B.Bystrici.Musíme počkat na uzdravenie Zreláka, ale Boženík je jasná jednotka,druhý na hrote by mohol byt zase Schranz,lenže Calzona ani nevie že tam hrával a dobre. Nemáme technicke krídla ako bol Weiss,Mak je starý, ostatní nemajú dostatočnú techniku.Suslov je síce ohromne sebavedomí,škoda že tomu nezodpovedá aj jeho technika.Haraslín aj Schranz nemajú nato aby hrali v zapadnej Europe.Haraslín sa v Taliansku nepresadil,česka liga je idealna pre nieho aj ked sa stažuje že je velmi tvrda a raz mu odkopnú nohy aj s hlavou.Uvidíme či o dalšej kvalifikácii môžno už naskočia Sauer a Marcelini. Kucka a Pekarík kvôli vysokému veku už kondične nezvladajú take zapasy,aspon sú dobrí v bránení,Vavro je proti technických súperom je bezradný.Valjent hrá každý týžden v najtechnickejšej lige v Europe,mal by dostat zase šancu.Futbalistom roka bude vyhláseny Dúbravka, v decembri dostane určite hromadu ponúk na post jedničky,dúfam že prestúpi aj Rodák. Máme hrozne úzky káder a ked sa zranil Benes a Lobotkovi to neišlo tak bol problém, mal tam miesto Kucku jednoznačne poslať Hrošovského.Pred ME budu potrebovat mesačný treningovy kemp, štastie pre Calzonu je ze vačšina základnej zostavy hovorí po taliansky.
Katastrofa.Boženík mal hrať od začiatku, lebo Polievka na to proste nemá a nikdy nemal,inak by sa presadil aj inde ako v B.Bystrici.Musíme počkat na uzdravenie Zreláka, ale Boženík je jasná jednotka,druhý na hrote by mohol byt zase Schranz,lenže Calzona ani nevie že tam hrával a dobre. Nemáme technicke krídla ako bol Weiss,Mak je starý, ostatní nemajú dostatočnú techniku.Suslov je síce ohromne sebavedomí,škoda že tomu nezodpovedá aj jeho technika.Haraslín aj Schranz nemajú nato aby hrali v zapadnej Europe.Haraslín sa v Taliansku nepresadil,česka liga je idealna pre nieho aj ked sa stažuje že je velmi tvrda a raz mu odkopnú nohy aj s hlavou.Uvidíme či o dalšej kvalifikácii môžno už naskočia Sauer a Marcelini. Kucka a Pekarík kvôli vysokému veku už kondične nezvladajú take zapasy,aspon sú dobrí v bránení,Vavro je proti technických súperom je bezradný.Valjent hrá každý týžden v najtechnickejšej lige v Europe,mal by dostat zase šancu.Futbalistom roka bude vyhláseny Dúbravka, v decembri dostane určite hromadu ponúk na post jedničky,dúfam že prestúpi aj Rodák. Máme hrozne úzky káder a ked sa zranil Benes a Lobotkovi to neišlo tak bol problém, mal tam miesto Kucku jednoznačne poslať Hrošovského.Pred ME budu potrebovat mesačný treningovy kemp, štastie pre Calzonu je ze vačšina základnej zostavy hovorí po taliansky.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele