25.01.2023 20:00 CET

Fortuna Sittard   -   SC Heerenveen

2 : 0 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 3.19 - 3.30 - 2.34

Nestárnoucí Yilmaz: Asistoval, vybojoval a i využil penaltu. Fortuna skolila Heerenveen

Burak Yilmaz (© AFP)

Heerenveen nenavázal na svůj úspěch z derby proti Groningenu a venku v rámci vloženého kola nestačil na Fortunu, které za celých devadesát minut nedokázal vsítit jediný gól. Parta ze Sittardu naopak získala svůj první tříbodový rezultát po skončení světového šampionátu a od pásma sestupu se dostala na bezpečnější rozdíl. Šestnáctá příčka je vzdálená na sedm bodů.

Chvilku trvalo, než se diváci na tribunách mohli kochat první líbivější akcí. Vyprodukovali ji domácí, a to díky rychlému ťukesu ze 26. minuty. Yilmaz inicioval zpětnou přihrávku, na tu si do do šestnáctky seběhl Bistrovič, který cílil slušně na bližší tyčku, nicméně brankář Mous zavčasu zasáhnul. Ve 33. minutě musel hostující muž v rukavicích zpozornět znovu, ohrozil ho totiž Úmaro Embaló, i s touto šancí si ale poradit uměl. Nakonec kapituloval v 58. minutě.

Yilmaz měl na pravé straně příliš prostoru, především pak moře času na své podnikání, a také proto vyprodukoval přesný dlouhý pas na zadní tyč, kam si seběhl Úmaro Embaló, jemuž již nedělalo problém překonat hlavou Mouse. Hosté se sice snažili najít odpověď na inkasování, jenže marně. Nakonec museli skousnout ještě jeden nepříjemný moment, Mous totiž v sedmé minutě nastavení byl ve vlastním vápně v souboji s Yilmazem pozdě a sudí van der Laan se jal ukázat na pokutovou značku. Sám turecký útočník se pak úspěšně chopil exekuce penalty.

Autor: Patrik Sandev / whoscored.com, skysports.com
Komentáře (0 / 0 nových)
zatím žádný komentář
12:10 O služby Vertessena je rvačka v Belgii
Belgický útočník Yorbe Vertessen letos v dresu PSV nesehrál takovou porci zápasů, jakou by si sám představoval, a vehementně se hovoří o jeho odchodu jinam, kde by získal novou motivaci. Podle belgického listu Het Laatste Nieuws přitom o jeho služby usilují dva celky z belgické nejvyšší soutěže, a to Saint-Gilloise a Antverpy. Přestup Vertessena je aktuálně ve hře ještě více poté, co eindhovenský celek nedávno přivedl forvarda Fábia Silvu. (getfootballnewsbene.com)
09:52 Ajax zažívá nejhorší období v historii
Ajax včera remizoval s Volendamem a v nizozemské lize nevyhrál v sedmém utkání za sebou. Tak dlouho čekal na všechny body jenom jednou v historii, konkrétně v roce 1965. (sport-express.ru)
08:08 Ajax odvolal trenéra Schreudera
Alfred Schreuder za sebou má poslední zápas na lavičce Ajaxu. Amsterdamský klub včera jen remizoval s Volendamem a prodloužil čekání na výhru na sedm utkání, vedení kouče krátce po skončení duelu odvolalo. (vi.nl)
26.01. Eredivisie - výsledky
Výsledky dnešních zápasů nizozemské ligy: Groningen - Cambuur 0:1 (77. Van Kaam), Ajax - Volendam 1:1 (80. Kudus - 59. Mirani).
26.01. Groningen - Cambuur přerušeno
Dnešní zápas nizozemské ligy mezi Groningenem a Cambuurem byl pět minut před závěrečným hvizdem přerušený. Za stavu 0:1 to měli na svědomí nespokojení příznivci domácího výběru, kteří se dostali na trávník. (vi.nl)
26.01. Waalwijk - Go Ahead ve středu 1. února
Nový termín zná dohrávka 17. kola nizozemské ligy mezi RKC Waalwijk a Go Ahead Eagles. Zápas, jenž se v sobotu neodehrál kvůli sněžení, byl přeložený na středu 1. února od 20 hodin. (vi.nl)
26.01. Groningen si vyhlédl obránce Chaluše
Matěj Chaluš dost možná už odehrál poslední zápas v dresu Malmö. Český obránce má jednoho nizozemského nápadníka, o jeho příchodu jedná Groningen. (vi.nl)
26.01. Rennes odehnalo zájemce o Sulemanu
Bretaňský celek má problémy s ofenzívou, lépe řečeno se mu zranili Arnaud Kalimuendo a Martin Terrier, takže je vlastně logické, že nechce přicházet o dalšího člena útoku, byť zřejmě za slušný peníz. Rennes podle zdrojů francouzského deníku L'Équipe obdrželo nabídky na ghanského křídelníka Kamaldeena Sulemanu, a to od eindhovenského PSV a Southamptonu, s díky však odmítlo. Oba kluby údajně nabízely podobnou sumu, konkrétně 15 miliónů eur za trvalý transfer plus další 2 milióny na případných bonusech. (getfootballnewsbene.com)
25.01. Eredivisie - výsledky
Výsledky dnešních zápasů nizozemské ligy: Go Ahead Eagles - Alkmaar 1:4 (90+2. Willumsson z pen. - 38. Pavlidis, 57. Mihailovic, 87. Sugawara, 90+5. Buurmeester), Vitesse - Twente 2:2 (44. Vidovič, 52. Bero - 33. van Wolfswinkel z pen., 59. Černý), Fortuna Sittard - Heerenveen 2:0 (58. Úmaro Embaló, 90+8. Yilmaz z pen.), Feyenoord - Nijmegen 2:0 (9. Dilrosun, 45+3. Kökcü z pen.), Utrecht - Excelsior 1:0 (6. Douvikas).
25.01. Černý skóroval také proti Vitesse
Twente plnilo ve vloženém kole na půdě Vitesse roli favorita, nakonec se ovšem vítězství nedočkalo. A to ani přesto, že jednou trefou přispěl do zápasu také český reprezentant Václav Černý, a to v průběhu druhého poločasu. Pětadvacetiletý záložník se prosadil v 59. minutě, na hranici pokutového území se uvolnil a přesnou střelou do pravé šibenice stanovil konečné skóre na 2:2. Černý skóroval už o minulém víkendu v duelu s Utrechtem. V Eredivisie letos mimochodem zapsal již šestý přesný zásah v této sezóně. (ČTK)