20.09.2012 19:00 CET
2 : 2
(1:1)

VfB Stuttgart - Steaua Bukurešť 2:2

Německý Stuttgart se v letošním ročníku vcelku hledá a to potvrdil také v úvodním zápase Evropské ligy. Šel sice brzy do vedení, jenže ihned na to bylo srovnáno a deset minut před koncem dokonce ještě prohrával. Nicméně nakonec srovnal a v souboji s rumunskou Steauou, kde byl jasným favoritem, musel být rád za bod. Branky padaly pouze v úvodní a závěrečné desetiminutovce utkání, diváci se po celý duel ale rozhodně měli na co dívat.

Stánek VfB rozjásal již v páté minutě Vedad Ibiševič, který hned z první akce zápasu skóroval. Po krásném centru z levé strany si naběhl do centru pokutového území a nekompromisní lavičkou pokořil gólmana Tatarusana. Jenže ihned po výkopu obrana domácích zkolabovala a po necelé minutě tak bylo vyrovnáno. O vyrovnávací trefu s postaral kanonýr Alexandu Chipchiu.

Ten se po přízemní kombinaci ocitl na hranici vápna a obstřelil gólmana Ulreicha, který byl naprosto bez šance. Poté se hra uklidnila a další velká šance byla k vidění až po půl hodině hry. Po krásném centru do vápna vyskočil nejvýše Szukala a hlavičkoval z velice dobré pozice, nicméně míč se odrazil pouze od tyče do zámezí. Další velké šance byly k vidění až po změně stran, snažily se obě strany.

Nejprve po deseti minutách hry měl vedení na kopačce Torun, jenže osamocen proti Tatarusanovi neuspěl. Z následného rohového kopu se zrodila další stoprocentní možnost, jenže Cacau napálil tvrdou ránu pouze břevno. Ihned na to na druhé straně prosvištěl obranou jako blesk z čistého nebe Nikolič, ale v zakončení selhal a mířil nad branku. V 70. minutě po ráně Cacaua znovu zadunělo břevno a na druhé straně proto přišel trest.

V pokutovém zemí totiž Maza fauloval Adriana Popu a sudí nařídil jasnou penaltu. Tu v 80. minutě bez emocí proměnil Raul Rusescu. Konečnou podobu výsledku stanovil o pět minut později Georg Niedermeier, který se po přetaženém centru zjevil na zadní tyči a překvapivou dorážkou srovnal. V poslední minutě se ještě musel dvakrát vytáhnout gólman Tatarusanu, skóre zápasu se už však nezměnilo.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com