01.08.2013 19:00 CET
2 : 1
(1:0)

NK Rijeka - MŠK Žilina 2:1

Slovenským zástupcom sa v 3. predkole Európskej ligy nedarilo, oba naši krajania reprezentujúci Trenčín, resp. Žilinu prehrali. Druhí menovaní však vďaka gólu Majtána vykresali iskierku nádeje do odvety, výsledok 2:1 je nádejný.

Zápas však začal najhoršie, ako mohol. Teda pre Žilinčanov. Už po troch minútach musel Dúbravka loviť loptu zo siete po rýchlej akcii domácich. Mabouka v obrane nepochopiteľne chyboval a na dobrú strelu Sharbiniho bol brankár prikrátky - 1:0. Vyrovnať mohol o pár minút Paur, ale z dobrej streleckej pozície sa nepresadil. Ten istý hráč šošonov sa chytal šance na gól aj o 180 sekúnd, brankár sa však pre zmenu blysol zákrokom, z ktorého bol roh. Vargič v bráne domácich mal všetko pod kontrolou aj pri tretej šanci Paura v krátkom slede. Jedovatú strelu mladíka takisto vyrážal na štandardku od rohovej zastávky. Preto mohla pre zmenu skóre navýšiť Rijeka, ale Alispahič sa tešiť z dobre umiestnenej strely nemohol. Mieril totiž tesne vedľa. Dúbravka potom s prehľadom zvládol ošemetnú situáciu so Sharbinim po polhodine hry a komplikácie nedovolil. Žltozelení však mali problém preľstiť súpera a v útoku dostávali minimálny priestor. Naopak, v závere polčasu sa ešte mohol presadiť opäť Sharbini, ale Dúbravka jeho strelu kryl.

Po zmene strán sa na netypickom štadióne dostávala ako prvá k vyjadreniu Žilina, ale Škvarka dobrou strelou mieril z diaľky len tesne nad. Aktívny Sharbini v domácom drese sa vzápätí mohol opäť zapísať do streleckej listiny, no v jasnej šanci mieril vedľa svätyne. Benko pre zmenu pohrozil po hodine hry prudkou strelou, ktorú Dúbravka musel hasiť na roh. Po ňom mal šancu zblízka Kvržič, ale mieril nad. Ten istý hráč sa však onedlho dostal k lepšej šanci a úplne osamotený nedal brankárovi žiadnu šancu - 2:0. Už takmer kritický stav museli začať šošoni stoj čo stoj aspoň skorigovať. Vrhli sa preto do útoku a dobýjali obranu Rijeky. Chorváti boli však v defenzíve veľmi pozorní a našim krajanom dovolili minimum.

Ale len do 73. minúty. Po štandardke Škvarku s k lopte dostal Akakpo, ale hlavičkoval len do žrde. Obrana však zaspala a nechala Mjatána voľného, ktorý odrazenú loptu poslal do siete - 2:1. Ako dôležitý gól to bude ukáže až odveta, ale vsietený gól na ihrisku súpera je v pohárovej Európe mimoriadne podstatný. Do útoku tak vrhli sily, pochopiteľne, domáci hráči a roztočili pred bránou súpera ofenzívny kolotoč. Jugovič však nemieril presne delovkou, Vargič na druhej strane vyboxoval center Nunesa a keď sa v úplnom závere nepresadil ani Sharbini po dobrej strele, duel skončil víťazstvom Rijeky o jeden gól.

Autor: Ľubomír Hudačko