Arsenal FC Anglie - Arsenal FC - Zprávy

PSV uzavře skupinovou fázi LM proti jistému vítězi z Londýna

Hlavní část letošního ročníku Ligy mistrů dospěla do svého závěrečného kola a v některých skupinách se ještě budou rozdávat poslední vstupenky do osmifinále, ovšem skupina B je z tohoto pohledu rozhodnutá. Největší favorit Arsenal totiž naplnil papírové předpoklady a s dvanácti body jistojistě obsadí první pozici, společně s ním prošel mezi šestnáctku nejlepších sebevědomě hrající vyzyvatel z Eindhovenu.

Aston Villa dosáhla na rekordní šňůru domácích výher. Arsenal zdeptal jeho bývalý gólman

Fotbalisté Aston Villy vyzráli v 16. kole Premier League na dalšího adepta na titul, když na svém hřišti porazili Arsenal 1:0. Gunners sice byli po celý duel lepším týmem, šance ale zahazovali, k čemuž několika dobrými zákroky přispěl i jejich bývalý gólman Emiliano Martínez. Autorem jediného přesného zásahu se stal John McGinn, na jehož trefu přihrával Leon Bailey, který se v posledních sedmi domácích zápasech v soutěži podílel gólem či asistencí hned na osmi brankách. Ve Villa Parku se navíc náramně daří celému týmu z Birminghamu, jelikož Lvi zde poprvé ve 149leté historii klubu vyhráli 15 ligových utkání v řadě.

Ve Villa Parku si to rozdají třetí s prvním

Nečekaný náboj bude mít zápas 16. kola Premier League mezi domácí Aston Villou a Arsenalem. Villans se totiž dostali už na třetí příčku, navíc na první Arsenal ztrácí jen čtyři body.

Těžko můžeme potlačovat emoce, tresty za oslavu gólu jsou přísné, řekl Arteta

Podle manažera Arsenalu Mikela Artety by anglická Premier League neměla být tak přísná při trestání trenérů za emotivní oslavy gólů. Jednačtyřicetiletý Španěl dostal v úterý při vítězství 4:3 na hřišti Lutonu třetí žlutou kartu v sezoně a bude chybět svému týmu během sobotního šlágru proti Aston Ville.

Arsenal opět útočí na titul. Je lepší než loni, říká Viktor Freisinger

Dvacet let po legendárním tažení, kdy jejich tým neprohrál během sezony Premier League jediný duel, zažívají fanoušci Arsenalu opět radostné chvíle. K titulu měli Gunners nakročeno už v posledním ročníku, nakonec se z něj ale opět radoval Manchester City. Kanonýři ovšem útočí i tentokrát a zatím drží první příčku tabulky.

Rozjetý Arsenal nezpomalil ani v zastávce Kenilworth Road. Výhru trefil v nastavení Rice

Fotbalisté Arsenalu zvítězili v 15. kole Premier League na půdě Lutonu 4:3 a prodloužili si pobyt v čele ligového pelotonu. Utkání začalo pro hosty slibně, Bukayo Saka totiž oslavil svůj 200. start v dresu Gunners asistencí, díky které se navíc přímo podílel na gólu proti každému z 25 týmů v anglické nejvyšší soutěži, proti nimž nastoupil. Domácí ale hned dvakrát udeřili po rohu a v 57. minutě šli dokonce i s přispěním nejistého Davida Rayi do vedení, když přesným zásahem oslavil své 30. narozeniny Ross Barkley. O pouhé tři minuty později však Gunners znovu srovnali krok a v infarktovém závěru jim zajistil tři body hrdina Declan Rice.

Fanoušci Luton Townu sní o další výhře na Kenilworth Road

V pozdních úterních večerních hodinách začne zápas 15. kola anglické Premier League. Nováček soutěže Luton Town na svém útulném stadionu Kenilworth Road přivítá vicemistry loňské sezóny z Arsenalu. Hatters se po reprezentační pauze vyšvihli mimo sestupové pozice a rádi by se na sedmnácté příčce udrželi co nejdéle, Arsenal po čtrnácti odehraných kolech celé ligové tabulce vévodí.

Brilantní nástup vystřídala nervózní údržba. Arsenal doklopýtal k povinné výhře nad Wolves

Arsenal porazil ve 14. kole anglické Premier League Wolves 2:1. Domácí zcela fantasticky vstoupili do utkání, když na branku Bukaya Saky, která byla už 100. soutěžní trefou Londýňanů v roce 2023, navázal ještě v úvodní čtvrthodině po krásné kombinační akci Martin Ödegaard. Po raketovém nástupu však Kanonýři sundali nohu z plynu a soupeř z Wolverhamptonu se gólem z 86. minuty vrátil do zápasu. Nervózní závěr ovšem favorit ustál, a jeho náskok v čele tabulky tak narostl na čtyři body.

Udrží se Arsenal na prvním místě Premier League?

V sobotu odpoledne nabídne program anglické Premier League zajímavý duel mezi londýnským Arsenalem a nebezpečným Wolverhamptonem Wanderers. Gunners by rádi navázali na poslední ligovou výhru nad Brentfordem, díky níž se dostali do čela tabulky anglické nejvyšší soutěže, naopak hosté by nejraději zapomněli na poslední výlet do Londýna, minulý týden totiž padli na půdě Fulhamu.

Vyhlášená obrana Lens v Londýně vyhořela. Poločasovou melodii Arsenalu zahrál útočný kvintet

Arsenal si s definitivní platností zajistil první příčku ve skupině B Ligy mistrů, v jejímž pátém kole doma zdolal Lens vysoko 6:0. Galapředstavení domácích rozjel ve 13. minutě Kai Havertz a ještě do přestávky se prosadili čtyři další jeho spoluhráči z ofenzivní vozby Kanonýrů. Ti se tím stali prvním celkem v historii soutěže, v jehož dresu skórovalo v prvním poločase pět různých střelců. Hosté, kterým před utkáním dodávala sebevědomí série pěti čistých kont z Ligue 1 v řadě, po debaklu z Britských ostrovů v kombinaci s podvečerním obratem PSV ze Sevilly přišli o šanci postoupit do osmifinále.

Arsenalu stačí bod k postupu do osmifinále, výhra zajistí první příčku. Doma přivítá Lens

Arsenal si po čtyřech odehraných kolech skupinové fáze Ligy mistrů již zajistil účast alespoň v jarní fázi Evropské ligy. Samozřejmě že s touhle soutěží ovšem dlouhodobě nepočítá a míní se za každou cenu prokousat do osmifinále milionářské soutěže, nejlépe pak z prvního místa, které mimochodem aktuálně okupuje. A podniknout zásadní krok hodlá udělat v klání s Lens.

Kritizovaný Havertz posunul Arsenal do čela ligy. Nejistému Ramsdalovi hlídali záda spoluhráči

Arsenal využil ve 13. kole Premier League možnost posunout se na první příčku tabulky, když na hřišti Brentfordu zvítězil 1:0. Hned několikrát přitom byli blízko k otevření skóre domácí. V prvním případě zachránil Kanonýry po hrubé chybě detailně sledovaného Aarona Ramsdala Declan Rice, jenž vykopl míč z brankové čáry. Po změně stran pak balon směřující do sítě famózně zastavil Oleksandr Zinčenko. Důležité defenzivní zákroky navíc v samém závěru doplnil vítězným gólem střídající Kai Havertz, jenž byl po příchodu z Chelsea terčem téměř permanentní kritiky.

Brentford doma změří síly s druhým Arsenalem

Po reprezentační pauze čeká na fotbalisty londýnského Arsenalu jeden z těch těžších venkovních oříšků - svěřenci Mikela Artety totiž zavítají na půdu Brentfordu, odkud se body nevozí úplně lehce. Brentford sice naposledy padl na půdě Liverpoolu jasně 0:3, nicméně samotný zápas byl určitě vyrovnanější, než jak napovídá výsledné skóre. Arsenal zase zůstává v boji o první místo, po úvodních dvanácti zápasech ztrácí na vedoucí Manchester City jen jediný bod a před těžkým prosincovým programem tak má velmi dobrou výchozí pozici.

Burnley třetí zářez v Londýně nepřidalo. Trossard oslavil jubilejní trefu za cenu vlastního zdraví

Arsenal zvládl utkání 12. kola Premier League, když porazil Burnley 3:1. Hlavní postavou duelu se stal Leandro Trossard, který v závěru první půle otevřel skóre, a postaral se tak o 1000. zásah Kanonýrů na Emirates Stadium. Belgický útočník se navíc při úvodní brance ošklivě srazil s gólmanem, ani to mu však nezabránilo, aby po změně stran odpověděl na trefu hostů asistencí na přesnou hlavičku Williama Saliby. The Clarets tak nedokázali navázat na předchozí dvě střetnutí na hřišti Arsenalu, v nichž pokaždé bodovali.

Arsenal se střetne s trápícím se Burnley

V sobotu se na Emirates Stadium uskuteční utkání mezi bývalými členy Manchesteru City, protože Arsenal Mikela Artety se v Premier League utká s Burnley Vincenta Kompanyho. Obě mužstva mají co napravovat po minulém kole, Gunners poprvé v sezóně okusili chuť porážky, a to na hřišti Newcastlu United, Clarets pak podlehli Crystal Palace.