Arsenal FC Anglie - Arsenal FC - Zprávy

Arsenal chce domácí remízu napravit v Bournemouthu

Čtyři týmy dosud v Premier League neprohrály, jiné čtyři zase nevyhrály. Právě zástupci těchto dvou skupin se v sobotu odpoledne střetnou v Bournemouthu, kde domácí přivítají londýnský Arsenal.

Tottenhamu odlepil smůlu z pat Son. Postecoglou zkazil Artetovi působivou domácí bilanci

Fotbalisté Arsenalu remizovali v šestém kole Premier League s Tottenhamem 2:2. Klíčovou postavou domácí strany se stal útočník Bukayo Saka, který v prvním poločase vyslal projektil, jenž si do vlastní sítě srazil Cristian Romero. Mladý Angličan navíc korunoval svůj skvělý výkon ve druhé půli, kdy dokonce sám skóroval. Kohouti se ale mohli spolehnout na Heung-Min Sona, díky němuž dokázali v obou případech gólově odpovědět. Ange Postecoglou tak poprvé dokázal obrat o body v severolondýnském derby na Emirates Stadium svého protějška Mikela Artetu.

Severolondýnské derby: Spurs chtějí vyloupit Emirates Stadium

Arsenal vyzve v tradičním londýnském derby v šestém kole Premier League Tottenham Hotspur. Oba rivalové vytěžili z úvodních pěti klání solidní třináct bodů, více už si připsal jen stoprocentní Manchester City.

Arsenal si pojistil kapitána Ödegaarda do roku 2028

Kapitán londýnského Arsenalu Martin Ödegaard prodloužil s londýnským klubem smlouvu do roku 2028. "Kanonýři" to oznámili na svém webu. Podle médií se čtyřiadvacetiletý norský záložník díky nové smlouvě stal nejlépe placeným hráčem Arsenalu.

Arsenalu návrat na nejslavnější scénu sedl, skvělý výkon proti PSV doprovodil gólový koncert

Arsenal zvítězil v prvním kole skupiny B Ligy mistrů před domácím publikem 4:0 nad nizozemským PSV. O vítězství Gunners, kteří se v základní fázi milionářské soutěže představili po dlouhých sedmi letech, rozhodl již v první půli Bukayo Saka, na něhož ještě před poločasem navázali Leandro Trossard a Gabriel Jesus. Pro první dva střelce navíc šlo o jejich premiérové trefy v nejprestižnější klubové pohárové lize.

Arsenal po návratu do Ligy mistrů chce najít recept na rozjeté PSV

Arsenal bojoval v uplynulé sezóně o ligový titul, nakonec kvůli horšímu závěru vedení neudržel a předskočil ho lídr posledních let Manchester City. Ovšem i s celkově druhým místem musel být nadmíru spokojen, neboť se teď po sedmileté přestávce vrací do hlavní fáze Ligy mistrů. Kanonýři jsou ve skupině B považováni za favority, nicméně hned na úvod je čeká velmi dobře naladěné PSV.

Arsenal ponechal Everton ve smyčce neúspěchů. Smolař Martinelli dostal ideální náhradu

Fotbalisté Arsenalu se v pátém kole Premier League proti Evertonu dlouho trápili, nakonec si však z Goodison Parku odvezli vítězství 1:0. Londýňané svého soupeře od úvodních minut přehrávali, jenže Gabriela Martinelliho obral o gólovou radost v první půli ofsajd, aby Brazilec o několik minut později hřiště z důvodu zranění předčasně opustil. Vynucené střídání však nakonec vicemistra tolik nemrzelo, jelikož náhradník Leandro Trossard duel v 69. minutě rozhodl. Karamelky tedy i třetí domácí střetnutí prohrály totožným výsledkem.

Arsenal v neděli zamíří do neoblíbeného Goodison Parku

Arsenal se po reprezentační přestávce představí v Liverpoolu proti Evertonu. V Goodison Parku se však londýnskému celku dlouhodobě nedaří a svěřenci Mikela Artety se zde pokusí vyhrát poprvé od roku 2017. Před dvěma týdny si Toffees připsali první bod v sezoně za remízu 2:2 se Sheffieldem United, Gunners ve šlágru kola pak porazili Manchester United.

Pépé ukončil trápení v Arsenalu, nový začátek ho čeká v Turecku

U konce je trápení Nicolase Pépého v Arsenalu. Někdejší nejdražší posila v historii londýnského klubu nehrála roli v plánech manažera Mikela Artety a Kanonýři ofenzivně laděného fotbalistu nakonec uvolnili bez nároku na odstupné, toho využil Trabzonspor.

Arsenal proti United vyrýžoval zlaté body v nastavení, prosadila se stomilionová posila

Fotbalisté Arsenalu zvítězili ve šlágru čtvrtého kola Premier League před domácími příznivci 3:1 nad Manchesterem United. Herní převahu Kanonýrů sice narušil skvěle vyřešený protiútok Marcuse Rashforda ze 27. minuty, domácí se však nezalekli a bleskurychle zareagovali, když se trefil Martin Ödegaard. Londýňané byli lepším týmem i po zbytek duelu, což se do skóre promítlo v nastavení druhé půle. To se po rohovém kopu opřel do míče Declan Rice a svoji vysokou přestupní cenovku, atakující 100 milionů liber, poprvé splatil také vstřelenou brankou, která se nakonec ukázala jako vítězná.

Šlágr kola: Gunners vs. Red Devils

Arsenal hostí v pikantním souboji čtvrtého kola Premier League Manchester United. Po třech duelech jsou domácí pátí se sedmi body, hosté se nachází na osmé pozici a mají o bod méně.

Balogun bude pokračovat ve Francii, přestoupil z Arsenalu do Monaka

Arsenal natrvalo opouští Folarin Balogun, jenž po úspěšném hostování v Remeši přestoupil do Monaka. Dvaadvacetiletý útočník s knížecím týmem podepsal pětiletý kontrakt...

Arsenal proti Fulhamu prospal začátek i konec. O první ztrátu vicemistra se postaral Palhinha

Hráči Arsenalu remizovali ve třetím kole Premier League s Fulhamem 2:2. Gunners nezačali utkání vůbec dobře a potřetí z posledních devítí ligových duelů hraných na Emirates Stadium inkasovali již v průběhu prvních 60 sekund, stejně jako v obou předchozích případech se jim však podařilo s výsledkem něco udělat. Nejprve 20 minut před koncem vyrovnal z penalty Bukayo Saka a zdánlivou otočku ve skóre dokonal Eddie Nketiah. Chalupáři to však ani v tento moment nezabalili a v 87. minutě jim bod vystřelil Joao Palhinha.

Arsenal chce proti Fulhamu udržet stoprocentní bilanci

Jedním ze tří celků se stoprocentně pozitivní bilancí je po dvou odehraných zápasech Arsenal. Nyní ho čeká druhé londýnské derby po sobě, tentokráte na svém stadionu přivítá Fulham, který zatím má spíše smíšené pocity.

Gunners v Selhurst Parku udeřili až díky penaltě, v úspěšném derby nastoupil železný Saka

Arsenal zvítězil ve druhém kole Premier League na hřišti Crystal Palace 1:0. Ovládl tak první londýnské derby letošní sezony, čímž navázal na předchozí ročník, kdy s žádným ze svých sousedů neprohrál. O těsném vítězství hostů rozhodl v 54. minutě Martin Ödegaard z pokutového kopu. K tomu se překvapivě nepostavil Bukayo Saka, který nastoupil již do 82. ligového utkání v dresu Kanonýrů v řadě, čímž vyrovnal klubový rekord Paula Mersona. Úřadující vicemistr se ale o výhru strachoval až do konce, neboť závěrečnou půlhodinu odehrál po vyloučení Takehira Tomijasua v oslabení.