Bolton Wanderers Anglie - Bolton Wanderers - Zprávy

Příjemná překvapení z Boltonu a Blackpoolu se v sobotu vydají proti sobě

Je to trochu neklasické derby. Nejenže oba kluby ani nepochází ze stejného regionu (Bolton spadá do Greater Manchester, zatímco Blackpool se už nachází v lancashireském panství), ale navíc širá veřejnost nebyla v minulosti zvyklá jejich souboje příliš prožívat. Teď je však situace docela jiná, podceňované Tangerines se zatím drží celkem bezpečně daleko od sestupových pozic, přičemž Trotters dokonce prozatím bojují o pohárové příčky.

Bolton deklasoval Newcastle a posouvá se mezi nejlepší čtyři!

Dvě letošní senzace nakonec svedly poněkud nerovný boj. Newcastle Boltonu stíhal snad jen za rozhodnutého stavu, kdy už prakticky nebylo řešit, jinak se blýskalo pomalu tak akorát před Krulovou svatyní. Holandský brankář nakonec musel ze sítě vytahovat až pět míčů, hned dvakrát po proměněné penaltě.

Bolton s Newcastlem zatím šokují veřejnost, nyní se staví proti sobě

Spolu se Sunderlandem budí jejich postavení v tabulce určitě největší údiv. Jak Newcastle, tak Bolton by momentálně, být v pokročilejší části sezony, bezprostředně bojovaly o poháry, což se od nich před sezonou v žádném případě nečekalo. Teď si to tyhle dvě senzace rozdají mezi sebou na Reebok Stadium.

Bolton si opět koledoval o ztrátu vedení, Wolves ale nakonec tříbrankové manko dotáhnout nenechal

Bolton měl zase namále. Jestliže minule přišel o jednobrankové vedení v nastavení, dnes se tak mohlo stát pro změnu minutu před koncem. A bylo by to ještě hořčejší zklamání, když v tomto případě původně Trotters nevedli jen o gól, ale rovnou o tři.

Bolton zajíždí na Molineux, kde se budou Vlci oklepávat z náročného programu

Wolverhamptonu se v minulém kole proti Arsenalu ještě nepodařilo naplnit cíl znějící: Dostat se ze sestupové zóny. Teď je tedy na řadě Bolton, který poslední dobou hraje ve velmi slušné formě.

Everton FC - Bolton Wanderers 1:1

Už to vypadalo, že Everton přijde o svou šestizápasovou šňůru bez porážky, protože do poslední minuty po gólu Klasniče prohrával s Boltonem. Jenže pak Goodison Park potěšil Baines, když ve třetí nastavené minutě vyrovnal.

Preview: Everton FC - Bolton Wanderers

Více než zajímavý duel může potkat diváka v Goodison Parku. Ve středu mu program Premier League naservíruje duel Everton - Bolton. Everton se pyšní nejlepším manažerem měsíce a ani Trotters nemají špatnou bilanci.

Bolton Wanderers - Tottenham Hotspur 4:2

Bolton dnes uzemnil Tottenham, když ho porazil na Reebok Stadium 4:2 a předskočil ho v tabulce. V současné chvíli jsou Trotters pátí, Tottenham v těsném závěsu. Hlavní hvězdou odpoledne byl Kevin Davies, jenž dva góly dal a na jeden přihrál.

Bale se po Interu chystá poškádlit i Bolton

Když se před 13 měsíci střetl doma Bolton s Tottenhamem, hostující lavičku celou dobu zahříval mladíček Gareth Bale, tou dobou ještě druhá volba na levého beka. Teď má v popisu práce zejména útočit, z křídla, a hned se na něj pěje chvála na každém rohu. Jeho kvality má teď okusit Grétar Steinsson a dá se očekávat, že ho čeká perných 90 minut.

Liverpool dokázal díky pozdní trefě navázat na nedávný úspěch s Rovers

Prohrát veskrze klasický remízový zápas, to si budou Trotters asi nějakou dobu vyčítat. Celý zápas hráli s Liverpoolem vyrovnanou partii, jenže pak jednou neuhlídali Torrese a veškerá snaha šla okamžitě vniveč. Bolton tak doplatil na svou pasivitu v závěrečných pasážích, zatímco se Reds vyvarovali dalšího halloweenského propadáku.

Liverpool by před Chelsea rád navázal na poslední výhru a dodal si tak chybějící sebevědomí

Naposledy se konečně vyhrálo, a tak se Hodgsonovi na manažerském křesle zase sedí o něco jistěji. Po pěti kolech tříbodový zápas a hned je na čem stavět. Ovšem nadcházející regionální derby s Boltonem určitě nelze řadit mezi ty utkání, kde by současný Liverpool neměl mít problém potvrzovat úlohu mírného favorita.

Wigan doma Bolton přehrál, nakonec se ale musí spokojit s pouhým bodem

Wigan dnes zase jednou naznačil, že by se ho letos klidně mohly týkat i boje v horní polovině tabulky. To Bolton už má za sebou povedenější výkony, takže s bodem z DW Stadium musí být navýsost spokojen. Vystřelil mu jej Johan Elmander, který se nejspíš už opravdu střelecky chytil.

Wigan s Boltonem dělí osm příček, přesto jdou do zápasu v dobré náladě

Po hrozném startu do sezony je třeba potvrdit vzestupné tendence ve vývoji své formy - s tím jde do devátého kola Wigan, který se zároveň bude pokoušet o přeskočení svého lancashireského rivala. Ten je tak od Latics vzdálen přesně osm příček, přesto však nemá nic v kapse. Na druhou stranu rovněž Trotters se poslední dobou nacházejí ve velké herní pohodě.

Bolton Wanderers - Stoke City 2:1

Nezapomenutelný zápas pro Klasniče se v sobotu odehrál na hřišti Boltonu. Ten v nastaveném čase jako střídající hráč vrátil domácím vedení a zajistil jim tak tři body, brzy poté se však nechal vyloučit a zápas nedohrál. Přesto jeho spoluhráči po pěti kolech zvítězili, naopak hráči Stoke City po čtyřech kolech poznali hořkost porážky.

Bolton by po čase opět rád vyhrál, Stoke je ovšem rozjetý

Kdybychom brali v úvahu jen výsledky druhých poločasů, sedělo by Stoke na samotném čele tabulky. V případě, že bychom se pro změnu omezili pouze na úvodní dějství, vedlo by si přesně na opak. Výsledkem je relativní kompromis - sedmé místo. To Potters po tragickém vstupu do sezony určitě vítají, stejně jako si Bolton lebedí se slušnými osmi body na kontě.